Mějte pleť dvacítky. Ukážeme vám, jak si udržet mladistvou a pružnou kůži na krku a dekoltu

Krk a dekolt jsou dvě části těla, které prozradí nejvíce o našem věku. Je to způsobeno především tím, že kůže v této oblasti má tendenci ochabovat a ztrácet svou pružnost. Proto bychom ji měli věnovat zvláštní péči a vyzkoušet tyto přírodní triky, které nám pomohou uchovat si mladistvou a pružnou pokožku na dekoltu a krku.

Užívejte vitamín C

Vitamín C je výjimečným přírodním antioxidantem. Jezte citrusy nebo užívejte vitamín C jako doplněk stravy.

Vyhněte se slunečním paprskům

Většina z nás ví, že sluneční paprsky jsou škodlivé nejen pro naši pokožku, ale i zdraví. Zvláště nepříznivě mohou ovlivnit jemnou kůži na krku a dekoltu. Je velmi důležité, abyste používali ochranný faktor obsahující titan a zinek.

Cvičte

Pokud patříte mezi ty, kdo pravidelně cvičí, děláte jedině dobře. Udržíte si tak zdraví pokožky na krku a dekoltu. Různé studie totiž dokazují, že lidé, kteří sportují alespoň 2x týdně, mají pružnější kůži. Navíc, cvičení pomáhá okysličovat pokožku a zlepšuje průtok krve.

Užívejte doplňky stravy s kolagenem

Kolagen je zodpovědný za neustálou obnovu kožních buněk a zajišťuje pružnost pokožky. Doporučujeme proto užívat doplňky stravy s kolagenem, ovšem pouze ty, jež se mohou pyšnit vysokou kvalitou. Nebo jezte omega-3 a omega-6 mastné kyseliny před spaním. Produkují kolagen a obnovují kožní buňky. Mezi potraviny bohaté na mastné kyseliny patří sardinky, losos, špenát, lněná semínka, dýňová semínka, avokádo atd.

Jak se vám dnešní článek líbil? Neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun