Neustále se hrbíte? Špatné držení těla se může projevit těmito nepříjemnými příznaky

Přesto, že všichni víme, jak je držení těla důležité, málokdy na něj myslíme. Sedavý způsob života nás nutí sedět u počítače několik hodin denně a ani si neuvědomujeme, jak naše tělo trpí. Způsob, jakým o sebe pečujeme, může ovlivnit jak naše fyzické, tak i duševní stavy. Špatné držení těla se nakonec projeví následujícími příznaky.

Bolest v horní části těla

Pokud prožíváte přetrvávající bolest v ramenou a horní části zad, může být na vině držení vašeho těla.

Poškození orgánů

Špatné držení těla po celý den může stlačovat některé orgány a snižovat tak celkovou kapacitu plic. Při menším přísunu kyslíku do mozku nebude schopen optimálně fungovat. To platí i pro ostatní orgány, jako je srdce, játra, slinivka a střeva. S postupem času tlak na tyto orgány může způsobit vážné škody. Poškozeny mohou být také kosti, které se stávají slabými a křehkými a vy se tak vystavujete riziku osteoporózy.

Bolesti hlavy

Špatné držení těla je jednou z hlavních příčin bolestí hlavy. Hrbení a pohled směrem dolů vede k dalšímu namáhání svalů na krku, což může způsobit nepříjemné bolesti hlavy.

Nespavost

Hrbení může negativně ovlivnit schopnost usínat a spát.

Karpální tunely

Nervy v krku a horní části zad kontrolují svalovou funkci a pocit v pažích, zápěstí a rukou. Výsledkem špatného držení těla je pak necitlivost, brnění a bolesti v ramenou, které přicházejí se syndromem karpálního tunelu.

Zácpa

Jak už bylo řečeno, hrbení může ovlivnit funkce vnitřních orgánů, střev nevyjímaje. Zpomaluje se trávení a to může vést k zácpě.

Špatný krevní oběh

Špatný krevní oběh může vést k vzniku křečových žil, kterými jsou většinou postiženy více ženy než muži.

Hlídáte si své držení těla nebo se neustále hrbíte? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com