Svěží vůně je základem každého domova. Vytvořte si tyto přírodní osvěžovače vzduchu

Dobře zařízený dům je nutností a správná vůně je třešničkou na dortu toho všeho. Patříte-li mezi ty, kteří dávají přednost domácím výrobkům před průmyslovými produkty, které obsahují různé chemikálie, podívejte se na níže uvedený seznam domácích osvěžovačů vzduchu.

Citrónová tráva (voňatka citrónová), okurka a bazalka

Do sklenice nalijte trochu vody, přidejte plátky okurky a lístky bazalky, může být i sušená. Nakonec nezapomeňte přidat pár kapek oleje z citrónové trávy. Bude převládat vůně bazalky, kterou doplní citrónová tráva a okurky.

Mandle, pomeranč, zázvor a citrón

Vůně mandlí a pomeranče jsou dokonalou kombinací. Do sklenice nalijte trochu vody, přidejte na tenké plátky nakrájený pomeranč a citrón. Ke konci můžete nasekat zázvor na velmi malé kousky a vhodit do sklenice společně s pár kapkami mandlové esence.

Máta, vanilka, tymián a citrón

Opět naplňte sklenici trochou vody, přidejte tenké plátky citrónu, několik lístků tymiánu a máty v poměru, jaký uznáte za vhodný. Záleží, kterou složku chcete, aby převládala. Nakonec přidejte trochu vanilkového extraktu.

Rozmarýn, citrón, vanilka a limetka

Do nádoby s vodou přidejte tenké plátky citrónu a limetky, poté pár stonků rozmarýnu a několik kapek vanilkového extraktu. Rozmarýn a vanilka tvoří skvělou kombinaci.

Badyán, jablko, hřebíček a skořice

Naplňte sklenici vodou a vložte tenké plátky jablka, pár kousků hřebíčku a tyčinky skořice. Nezapomeňte na badyán. Množství zvolte podle svého uvážení, záleží, jakou vůni chcete zvolit za dominantní.

A jak voní váš domov? Vyzkoušíte některý z těchto receptů? Dejte nám vědět do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com