Mezi oběťmi koronaviru v Itálii existuje spojitost. Vědci objevili hlavní příčiny úmrtí

Koronavirus COVID-19 se šíří po celé Evropě znepokojivou rychlostí a počet obětí stále stoupá. Co se týče Evropy, nejhorší situace je v Itálii. Jak už jsme za pár posledních týdnů pochopili, Itálie byla jednou z prvních krizových oblastí, kam se nedoporučovalo cestovat. Proč ale zrovna Itálie? Vědci se pustili do pátrání, zdali by oběti mohly mít něco společného.

Co spojuje lidi v Itálii infikované koronavirem?

Římský institut se rozhodl najít společný faktor obětí koronaviru. Toto onemocnění je u mladých lidí často bez příznaků, ale u lidí se zvýšeným rizikem, jako jsou starší osoby nebo lidé s chronickými onemocněními, může být fatální. Respirační choroby, jako je právě koronavirus, jsou zvláště nebezpečné.

Výsledky výzkumu naznačily, že existují tři hlavní onemocnění, které jsou v kombinaci s napadením koronavirem fatální. Až 75% obětí ve studii mělo problémy s krevním tlakem a ve 35% byla potvrzena cukrovka. Kromě toho jedna třetina nemocných trpěla srdečními chorobami.

Průměrný věk obětí v Itálii je 79,5 let. Osoby mladší 40 let byli lidé bojující s některými z uvedených zdravotních problémů. 

Obrázky: Pixabay