Míč a pár lehkých cviků, které vás vytvarují od hlavy až k patě

Existuje spousta cvičení, která nabízejí různé cviky pro každou část vašeho těla, která můžete vykonávat každý den. Je velmi obtížné se v nich vyznat a sestavit si jednoduchý plán o pár cvicích. Proto nad tím moc nepřemýšlejte a začněte jednoduše tvarovat vaše tělo. Jediné, co budete potřebovat, je míč na cvičení.

Cvik č. 1 – “sekání dřeva”

Vhodný na: záda, hrudník, paže, břišní svaly a nohy.

Postavte se s nohama u sebe a chyťte míč oběma rukama na hrudníku. Skočte doprava s přistáním na pravé noze. Levou nohu umístěte za sebe tak, aby se špička dotýkala podlahy. Ruce s míčem směřují na levou stranu. Poté uskočte doleva s dopadem na levou nohu a pravou špičkou se dotkněte podlahy za zády. Ruce s míčem směřují doprava. Opakujte toto cvičení 1 minutu.

Lehká verze:Místo skoku udělejte krok.

Těžká verze:Buďte rychlejší.

Cvik č. 2 – kliky na míči

Vhodný na:břišní svaly, hrudník, paže.

Začněte v pozici kliku tak, že obě ruce máte na míči. Paže a boky udržujte v jedné rovině, uvolněte hrudník a levou ruku položte na podlahu a udělejte klik. Pravá ruka zůstává na míči. To samé opakujte na druhou stranu. Na každou ruku cvičte 8 opakování.

Lehká verze:Opřete se koleny o podlahu.

Těžká verze:Počítejte do 2, jakmile se jednou rukou dotknete podlahy.

Cvik č. 3 – dřepy

Vhodný na:ramena, záda, paže a nohy.

Postavte se s nohama na šířku boků a držte míč nad hlavou. Pomalu začněte krčit kolena a současně klesejte rukama dolů. V pozici dřepu začněte jeden loket tlačit směrem nahoru a poté druhý. Stále držte míč. Dvakrát zapérujte, než se vrátíte do výchozí pozice. Opakujte celkem 8x.

Lehká verze:Vynechte pérování v pozici dřepu.

Těžká verze:Při návratu do výchozí pozice skočte.

zdroj: www.feelhealthylife.com