Nejmenovaná žena dorazila k lékaři s krabičkou od džusu poté , co si všimla, že skrze brčko teče podivný zelený sliz. Dostala podezření o obsahu krabičky a celou ji otevřela. To, co uviděla, můžete spatřit na následujícím obrázku. Okraje krabice byly prolezlé plísněmi a zeleným slizem. To se může stát, jakmile se dovnitř dostane i sebemenší množství vzduchu. Cukry začnou v džusu kvasit a tento proces změní tekutinu na alkohol. Naštěstí takto fermentovaný džus není pro člověka nijak nebezpečný, může dojít nanejvýš k podrážděnému žaludku nebo nechutenství.
I přesto, že jakkoli fermentovaný džus není pro člověka nebezpečný, rozhodně se nedoporučuje ho dál konzumovat. Takto kvašený džus je plný kalorií a cukru a někteří lidé ho považují za určitý druh vstupní drogy. Faktem totiž je, že přírodní opiáty se mohou uvolnit po požití cukru. Poté tento přírodní opiát spouští touhu po nezdravém jídle a sladkostech. Také může být spuštěn potravinami s vysokým obsahem soli a tuku. Když vaše děti pijí tyto druhy džusů, jejich systém se zaplaví přírodními opiáty a oni budou vyžadovat stále další a další. Takže myslete na to, že krabička džusu rozhodně není tím potřebným zdrojem vitamínů pro vaše děti.
Není-li tedy nijak určeno lékařem, vyvarujte se podávání „džusíků“ vašim dětem. Může se jednat o výjimku pouze v případě zácpy, kde malé množství šťávy může být velmi užitečné. Pokud jde o výživové hodnoty, džus se nikdy nemůže vyrovnat celému čerstvému plodu. Ovšem pokud se přesto rozhodnete vašim dětem dopřát ovocný džus, myslete na to, že není vhodný pro klasický pitný režim – konzumace celé lahve denně rozhodně není v pořádku. Když už máte opravdu chuť na ovocný džus, vždy si vybírejte 100% džusy a nejlépe ve skle.
zdroj: www.feelhealthylife.com