Mladý hřebec ví, jak zaujmout. Jeho ojedinělé „tetování“ přitahuje pozornost dětí i dospělých

Narodil se za ne příliš veselých okolností, kdy jeho matka byla prodána v koňském výprodeji do jezdecké školy Flying Hall do Anglie, o její březosti nová majitelka Wendy Bulmer ale předem nevěděla. Po zjištění, že bude mít klisna hříbě, nadšená nebyla. Potřebovala, aby se klisna zapojila do jezdeckých kurzů pro děti i dospělé, nakonec je Wendy šťastná nejen za klisnu, ale hlavně za Vinnyho, který je ozdobou školy ježdění.

Krásně vybarvený hřebeček

Malý hřebec ze severního Yorkshiru, kde se jezdecká škola nachází, se má čile k světu a je krásnou ozdobou místních planin. Má totiž výrazný vzor na krku a hřívě, že se mnozí domnívají, že musí být obraz snad domalovaný nebo vytetovaný. To samozřejmě není pravda, takto vybarvený se již malý Vinny narodil. Ale právě proto, že připomíná umělecké dílo, dostal jméno Da Vinci, ale nikdo mu neřekne jinak než Vinny.

Optický klam? Živé umělecké dílo

Wendy viděla za svůj život mnoho koňů, ale Vinny patří mezi nejkrásněji zbarvené. Jeho srst je kaštanově hnědá, přičemž zespodu má skvrnu ve tvaru bílého srdce a na boku, krku a hřívě obraz koně. Z dálky může vypadat takové vybarvení jako optický klam, ale jedná se opravdu o hříčku přírody a Vinny je živé umělecké dílo, které nosí obraz dalšího koně na těle. Vyobrazený koník má nejen hlavu, trup, ale také končetiny, při pohybu vypadá jako ve skoku. Vinny je navíc velmi přátelský hřebec, kterého milují děti i dospělí a rád se prochází kolem výběhů, snad aby měl ještě více pozornosti.

Barvy srsti u koní

Vybarvení jako má Vinny je poměrně ojedinělé, nejčastějším typem jsou hnědáci a ryzáci, kteří jsou zbarveni od světlé hnědé přes rezavou až po tmavě hnědou. Hříva, ohon a spodky končetin bývají černé. Vinny tak patří mezi skupinu koní, kteří patří mezi přechodné typy. Právě u nich se objevují netypické skvrny, které jako v případě tohoto malého hřebečka, přitahují pozornost svou unikátností.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Pennlive.com