Na bolavý krk a ramena platí pohyb. Lehké cviky vám dopřejí vytouženou úlevu

Jedním z nejčastějších problémů, kterému lidé musí čelit, jsou potíže s krkem a rameny. Kolikrát jste se už probudili se ztuhlým krkem, že jste spali ve špatné poloze nebo jste s ním po dlouhém pracovním dni nemohli ani hnout? Ve většině případů takové nepříjemnosti vznikají kvůli životnímu stylu a práci, kde se po vás vyžaduje, abyste celý den seděli za pracovním stolem. Proto je dobré vyzkoušet několik následujících cviků, abyste docílili maximální úlevy.

Použijte srolovaný ručník

Lehněte si zády na postel nebo pohovku tak, aby vám hlava visela přes okraj. Pod krk, tedy přímo na hranu postele, umístěte srolovaný ručník a uvolněte se. Zůstaňte v pozici po dobu 10 minut. Jakmile ucítíte bolest, přestaňte.

Protáhněte si krk

Sedněte si na židli, postel nebo podlahu. Položte si ruce za hlavu a chytněte se za ni. Jemně přitáhněte bradu k hrudníku. Nedělejte to příliš rychle, v opačném případě můžete situaci tak akorát zhoršit. Zůstaňte po dobu 40 vteřin.

Boční protažení

Sedněte si pohodlně na zem a pravou ruku si položte na hlavu. Jemně ji přitáhněte na pravou stranu, ramena mějte uvolněná a držte rovná záda. Zůstaňte tak 30 – 40 sekund a poté vraťte hlavu do výchozí polohy. Opakujte na druhou stranu.

Protažení horních trapézových svalů

Protažení horních trapézových svalů je dobré nejen pro krk, ale i ramena. Položte pravou paži za záda a spojte s levou rukou. Nyní jemně zatáhněte směrem k levé noze a zkuste naklonit levé ucho k rameni. Držte asi 20 vteřin a opakujte na druhou stranu.

Uvolnění lopatek

Sedněte si na židli a chytněte se levou rukou opěradla za vámi. Nyní pomalu tlačte bradu k hrudníku a levé ucho k rameni. Rotujte hlavou v úhlu 45 stupňů doprava a doleva. Vyměňte strany a opakujte.

Provlečení jehly

Opřete se o ruce a kolena a nyní levou rukou dlaní nahoru provlékněte místo mezi pravou rukou a nohou. Otočte po směru celé své tělo a hlavou se dotýkejte země. Držte 35 sekund a opakujte na druhou stranu.

Rolování ramen

Stoupněte si rovně a rameny kružte směrem dozadu a dolů. Bradu zarazte do krku tak, aby se vám vytvořila dvojitá brada.