Na letišti někdo zapomněl dřevěnou bednu, když ji pak pracovníci letiště po několika dnech otevřeli, nemohli uvěřit svým očím! Jak může tohle někdo udělat?

Tato dřěvěná bedna ležela na letišti v Bejrútutu, hlavním městě Libanonu přibližně týden. Nikdo si pro bednu nepřišel, nebyly na ní žádné údaje o odesílateli ani příjemci. Pracovníci letiště se tedy rozhodli bednu otevřít, aby zjistili její obsah. Vůbec je ale nenapadlo, že by obsahem mohla být živá zvířata!

Nešlo o ledajaká zvířata, bednu “obývala” 3 čtyrměsíční mládaťa tygra sigbiřského. Na světě žije pouze okolo 1000 jedinců tohoto druhu a tyhle koťátka byla jen krůček od strašlivé smrti. Zaměstananci letiště okamžite zavolali místní ochránce zvířat a předali jim vysílená, začervená a hladová koťátka do péče.

Když pak se zpráva o nálezu rozšírila na veřejnost, brzy se o zásilku přihlásil její původní majitelů požadovali její vrácení. Doložiil všechny potřebné dokumenty a začali vymáhat své “zboží”. Ochránci zvířat se však nehodlali vzát bez boje.

Když pak viděl stav vzácných mláďat soudce, který dostal případ na strost, bez váhání žádost o vrácení zamítl a nechal je v péči ochránců zvířat. Dobrovolníci se o tygříky pečlivě starali, dávali jim léky a vše potřebné k jejich zotavené. Všimli si také, že tygříci nemají jména, ale pouze inventární čísla. Pojmenovali je proto Maya, Tanya a Anton.

Jak se později ukázalo, mláďata mířala z ukrajinské zoo do syrské. Zástupci obou organizací stále usilují o jejich vrácení, ale libanonské úřady jsou ale zásadně proti, už kvůli tomu, jak bylo s máďaty zacházeno a také kvůli obavám z prodeje na černém trhu, cena jednoho mláděte tygra sibiřského se pohybuje okolo 1 milionu korun.

Zatím není známo, proč se transfer tygrů z jedné zoologické zahrady do druhé téměř změnil v tragédii. Mláďatům se v současné době daří dobře, hrají si a užívají života plnými doušky. My jen můžeme doufat, že spravedlnost zvítězí a tygříci zůstanou v péči ochranců zvířat, kde je jim nejlépe.

Jaký trest si zaslouží lidé odpovědní za taková muka? Dejte nám vědět do komentářů na fb a nezapomeňte sdílet tento příběh se svými přáteli!

zdroj: videoboom.cc