Toto jsou důvody, proč by měl mít každý doma rostlinu Aloe vera

Tato rostlina pochází z Indie a je známá po celém světe svými léčivými účinky. To je také důvod, proč ji mnozí lidé začali doma pěstovat a konzumovat. V tomto článku si přiblížíme její léčivé účinky.

Obecně prospěšné výhody

Podle několika studií může aloe pomáhat se snížením hladiny cholesterolu a výskytu nádorů. Také reguluje krevní tlak a bojuje proti  kardiovaskulárním chorobám.

Zlepšuje trávení

Pokud si chcete zachovat dobré zdraví, je nezbytné, aby vaše trávení fungovalo perfektně. Aloe vera je na to ideální, jelikož pomáhá ze střev odstraňovat toxiny.

Má alkalické účinky

Většina onemocnění se objevuje, když má tělo vyšší stupeň kyselosti. Aloe je schopná regulovat pH a snižovat kyselost těla.

Posiluje imunitní systém

Aloe Vera má vysoký obsah antioxidantů. Ty pomáhají proti účinkům volných radikálů, které často způsobují rakovinu a jiné chronické onemocnění. Antioxidanty také zpomalují proces stárnutí. Navíc rostlina podporuje produkci bílých krvinek, které bojují proti virům a bakteriím.

Antibakteriální látky

Aloe vera je bohatá na kyselinu salicylovou, fenol a sulfid. Tyto kyseliny v těle bojují s bakteriemi a dalšími mikroorganismy způsobující infekci.

zdroj: naturalhealingmagazine.com