Následky nedostatečné hygieny. Kromě zápachu riskujete i další zdravotní a estetické problémy

Všichni jsme si vědomi, jak je čistota těla důležitá. Přijde nám samozřejmé denně se sprchovat nebo koupat, ovšem někteří lidé, ať už z jakýchkoli důvodů, hygienu zanedbávají. Někdy se tak stane kvůli času, moderní svět nám někdy neposkytuje čas se ani najíst, natož vykoupat, někteří lidé ale mají s hygienou zkrátka a dobře problémy. Nemají osvojené základní hygienické návyky a to může být problém nejen pro okolí, ale i pro danou osobu. Co se s tělem stane, když nezíská dostatečnou hygienu?

Mdloby

Pokud budete hygienu řešit nadměrným používáním deodorantu jako alternativy, nemusí se vám to vyplatit. Zejména v letních měsících. Spojení horka, vlhkosti a vůně je smrtící. Dokonce i několik minut v uzavřeném prostoru s touto kombinací může způsobit mdloby.

Bakterie

Po celém těle se vyskytují milióny bakterií. I když jste právě vyšli ze sprchy. Podle lékařského výzkumu na kůži žije asi 1 000 druhů bakterií a 80 druhů plísní, což ale není tak strašlivé, jak to zní. Pracují ve prospěch lidského těla. Kromě toho přispívají k produkci přírodních zvlhčujících a antimikrobiálních prvků. Během dne se ale na naše tělo mohou dostat i jiné typy bakterií skrze ruce, oči, ústa a nos. Bez mytí usnadníme život choroboplodným zárodkům, čímž vystavíme své tělo riziku řady kožních infekcí, což je teprve začátek.

Akné

Ti z vás, kteří pravidelně nedodržují večerní hygienu, zvláště pokud se ženy neodličují, a vstanete tak, jak jste usnuli, začne se na vašem obličeji hromadit mastnota, což způsobuje zarudnutí a akné.

Mastné vlasy

Mnoho lidí se za normálních hygienických podmínek potýká s mastnými vlasy. Představte si, jaký večírek budou mít mazové žlázy na pokožce hlavy s naprostou absencí mytí. Kromě přirozené mastnoty vaší hlavy si s sebou ponesete i nepříjemný zápach. Vlasy vám začnou více padat a jejich náprava vám může trvat roky.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Giatros-in.gr