Naučte se masírovat sami sebe. Z pohodlí domova uvolníte napětí i stres bez velkých výdajů

Nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by vás pořádně namasíroval? I v tomto případě se můžete spolehnout na své vlastní síly a schopnosti. Naučíme vás, jak se sami namasírovat, abyste se okamžitě cítili uvolněněji, zbavili se stresu a dopřáli úlevu svým rukám, obličeji, hlavě i ramenům.

Masáž proti stresu

Jakmile se budete masírovat, uvolní se látka zvaná oxytocin, která působí jako lék proti bolesti a stresu. Protože jsme často zaneprázdnění, plníme nespočet úkolů a jsou na nás kladeny stále náročnější povinnosti, je naše tělo zablokované. Nemáme energii ani čas si někam zajít a dopřát si potřebnou úlevu v podobě masáže. Proto je dobré si najít doma klidné místo, kde budete sami, kde můžete ztlumit světlo a použít masážní olej a vlastní ruce, které vám dopřejí energii a kyslík, dva hlavní nástroje pro uvolnění a odstranění blokády.

Ruce

Vaše ruce musí každý den hodně vydržet. Když si je namasírujete, uvolní se a zjemní. Můžete použít krém na ruce nebo olejíček. Začněte tím, že si na dlaň naneste krém nebo olej a palcem je rozmažete. Jednou rukou stlačte všechny prsty druhé ruky shora dolů. Vždy se na chvíli zastavte u kloubů a proveďte krouživé pohyby. Jemně zatáhněte za každý prst. Ruce vyměňte.

Ramena

Masáží ramen uvolníte napnuté svaly a nahromaděný stres kolem krku. Položte prsty pevně na spodní část lebky a sjeďte směrem k ramenům. Opakujte třikrát. Poté položte dlaně na krk a prsty k páteři. Chyťte se za sval a vytáhněte jej nahoru po linii ramen. Opět opakujte třikrát.

Obličej

Obličej je v neustálém napětí. Vědomým masírováním uvolníte stres a budete se cítit lépe. Použijte noční krém nebo sérum. Položte si ruce na čelo a chvíli odpočívejte. Poté provádějte krouživé pohyby po čele, spáncích a uších. Uchopte obočí mezi palec a ukazováček a nadzvedněte jej z oční jamky. Pak nechte relaxovat. Opakujte na druhé straně.

Hlava

Masáž hlavy poskytne relaxaci celému tělu. Klidně si položte ruce na hlavu a oběma rukama provádějte asi jednu minutu krouživé pohyby, jako kdybyste si myli vlasy ve sprše a masírovali šampón do pokožky hlavy. Poté si dlaní přejíždějte po zdaní části hlavy a opět vytvářejte malé kruhy. Druhou rukou se držte za čelo.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Margriet.nl