Návod na rychlé odstranění starých tapet. Snadné a bez nervů

Odstranění tapety nemusí být zrovna horor. Jen je potřeba vědět, jak správně na to. Ať už se jedná o jednu nebo více vrstev, stará tapeta je úrodnou půdou pro plísně a různé druhy hmyzu, což je zvláště nebezpečné, pokud v domácnosti žijí malé děti. Chcete-li proto staré tapety odstranit ze stěny jednou provždy, stačí vám k tomu následující dva jednoduché kroky.

Nepodceňte přípravu

Před samotným zahájením práce, vypněte elektřinu, zakryjte všechny zásuvky a vypínače a na lišty nalepte plastový obal, abyste své poslední síly nestrávili úklidem.

Krok č. 1

Chcete-li odstranit staré tapety ze zdí, budete potřebovat kovovou špachtli, rozprašovací láhev, kbelík horké vody, žebřík a mycí prostředek, popřípadě aviváž na místa, kde bude zvláště obtížné tapety odstranit.

Krok č. 2

Před použitím horké vody a tekutého mycího prostředku zkuste suchou tapetu oloupat. Špachtlí odejměte malý kousek tapety hned u kraje a stahujte shora dolů. Jakmile svléknete většinu tapety, postříkejte stěnu roztokem z mycího prostředku a vody. Houbou vydrhněte a ručníkem osušte.

Nezapomeňte si správně rozložit své síly. Pokud se pustíte do celé místnosti, odstraňujte tapety na epizody.

Obrázky: Cpykami