Je na čase se rozejít a hledat lásku nebo pochopení jinde. Náznaky a situace signalizující rozpad vztahu

Je to člověk, s kterým byste měli zůstat po celý život? Jste spolu rádi a cítíte se dobře v jeho společnosti nebo snad jste spolu ze setrvačnost a dokonce cítíte náznaky vyvanulého vztahu? Rozhodování, koho ve svém životě nechat nebo se rozejít, se nemusí týkat jen drahé polovičky, ale také přátel nebo členů rodiny. Někdy je totiž nezbytné udělat radikální krok a toxický vztah ukončit, jen tak lze žít plnohodnotně a pokračovat šťastně dál.

Jste někdo jiný

Najednou jste si všimli, že při setkání s danou osobou nebo pobytu s ní se začnete chovat, mluvit nebo se dokonce oblékat jinak? Takové chování je varováním, že se před dotyčnou osobou přetvařujete a nejste sami sebou. Je to snad tím, že vás dotyčný chce mít za jiné nebo dokonce lepší? V tom případě se nejedná o rovnocenný vztah a nikdy nedocílíte, abyste byli pro druhého adekvátními partnery.

Na druhé koleji

Jste těmi, kdo píší a volají, ale často se nedočkáte odpovědi? Schůzky s vámi jsou těmi, které se neustále mění nebo ruší? Nejste pro danou osobu důležití, protože jinak by si na vás čas udělala. Nejste na stejné vlně a je čas takový vztah ukončit.

V nouzi poznáš přítele

Říká se, že v nouzi poznáš přítele. Je vám po ruce, když potřebujete pomoci? Nebo vám jen dá radu, jak si to máte zařídit a sjednat někoho jiného, jen aby pro vás dotyčný nic nemusel udělat? V tom případě se nejedná o přítele ani partnera, na kterého byste se měli spolehnout.

Důvěra je základ vztahu

Na důvěře vztah stojí, protože je jedním ze základních pilířů partnerství, ale musí se na ní kontinuálně pracovat. Po častých zradách, při neustálých lžích nebo po nevěrách se však těžko získává zpátky. Když vám ale někdo ubližuje příliš často, je na čase vztah k dotyčné osobě přehodnotit.

Bez odezvy a zájmu

Správný přítel se pozná podle zájmu o druhé. Ve chvíli, kdy jste dotyčnému úplně lhostejní, neposlouchá vás a nevěnuje vám čas ani s vámi nesdílí myšlenky, nepodporuje vás ve vytčených cílech. Takový člověk vás do svého života nepouští a nechce se stát součástí toho vašeho, nejedná se tak o dobrého partnera, s kterým byste měli sdílet svůj další čas.

Vysává z vás energii

V každém vztahu se najdou chvilky, které negativně ovlivňují vaši náladu. Když se ale cítíte pod psa po většinu doby, co s vámi dotyčný je, navíc vám vysává pozitivní energii nebo vás dokonce sráží k zemi, je na čase odejít.

Děláte pro něj vše

Jste to vy, kdo pro dotyčnou osobu pořád něco dělá a zařizuje, ta toho umě využívá, ale vy necítíte ryzí vděk ani odezvu z vykonané práce. Zneužívání něčí dobroty je známka toxického vztahu, z kterého je radno zavčas utéct. Být v takovém vztahu totiž nepřináší nic dobrého v emoční ani fyzické rovině.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Powerofpositivity.com