Nečekaně silná menstruace může značit vážné zdravotní problémy. Lékaři poukazují na několik faktorů

Každá žena je jiná a jakékoli nesrovnalosti mohou být individuální. Proto je také důležité na svém těle pozorovat jakékoli výraznější změny a odchylky od zajetých norem. Takovou nedílnou součástí života každé ženy, kde určité změny lze pozorovat, je menstruace. Pokud si všimnete, že krvavý výtok je neobvykle silný, příčinou mohou být vážné zdravotní potíže, které je třeba řešit se svým lékařem.

Období menstruace

Ženy mají obvykle první dva dny silnější menstruaci, která se od třetího dne stává slabší. Tak by měla vypadat běžně, ale jak už bylo řečeno na začátku, některé ženy to mohou mít zcela jinak a je to u nich zcela normální. Za silnou menstruaci se považuje krvácení, kdy žena ztratí v jednom cyklu alespoň 60 ml krve.

Pak jsou tu sraženiny a velké jednorázové úniky krve, které tampón nebo vložka zachytí tak maximálně na hodinu. Takové množství je znepokojující, zvláště když obvykle k tak silnému krvácení nikdy nedocházelo. Zde mohou být tři hlavní příčiny.

Syndrom polycystických ovarií

Zdravotní problém, který je spojený s hormonální nerovnováhou a abnormální ovulací. Pokud zaznamenáte nárůst tělesné hmotnosti, zvýšenou tvorbu ochlupení na neobvyklých místech a menstruační poruchy, měli byste se poradit se svým lékařem.

Endometrióza

Způsobuje silné menstruační křeče a silné krvácení, které se někdy objevuje mezi jednotlivými cykly.

Léky

Některé léky ovlivňují množství krvácení. Například léky na ředění krve, antidepresiva nebo léky používané k léčbě bipolární poruchy..

To jsou jen některé z několika důvodů. Pokud je vaše menstruace velice bolestivá, silná, doprovázená mdlobami, měli byste ihned zajít k lékaři.

Obrázky: Freepik