Nedejte COVID-19 šanci. Jak správně dezinfikovat mobilní telefon

V boji s rychle se šířícím virem COVID-19 věnujeme zvláštní pozornost nejen hygieně, ale také nejrůznějším typům povrchů, které by jej mohly přenášet. Jak už dobře víme, koronavirus dokáže přežít na materiálu až několik dní. Ale i přesto, že gruntujeme a dezinfikujeme naši domácnost každý den, na jednu věc často zapomínáme – mobilní telefon. 

Proč bychom měli telefon čistit?

Lidé se nevyhnutelně dotýkají svých mobilních telefonů po celý den nesčetněkrát – kontrolují e-maily, SMSky, hovory a internet. Následně si představte, že máme tendence sahat si na obličej až 23x za jednu hodinu, což znamená, že pokud telefon řádně nevyčistíte, vystavujete se mnoha choroboplodným zárodkům. 

Jak vydezinfikovat povrch mobilního telefonu?

Pro vyčištění mobilního telefonu použijte dezinfekční ubrousky nebo 70% izopropylalkohol. Otřít můžete nejen display telefonu, ale také monitor od počítače nebo klávesnici. Naopak se důrazně nedoporučuje používat bělidlo či vymývání otvorů, například pro nabíječku. Nemáte-li dezinfekční ubrousky, zvolte měkké, vlhké tkaniny, které za sebou nebudou zanechávat vlákna. Namočte je do teplé mýdlové vody a otřete telefon.

Obrázky: Pixabay