Nedívejte se na obrazovku telefonu přes ošklivé škrábance. Jednoduše je odstraňte

Chytré telefony a tablety jsou skvělými pomocníky v našem každodenním životě. Nabízejí spoustu výhod, někdy jsou dokonce chytřejší než my sami uživatelé, a proto jsou dobrým parťákem při hledání jakékoli pomoci a informace. Jednou z velikých nevýhod ale je, že jsou náchylné k poškození, zvláště jejich displeje. I přesto, že s nimi nakládáte opatrně, občas se škrábancům na skle nevyhnete. Je ale dobré vědět, že existuje několik způsobů, jak obnovit jejich lesk a krásu.

Zubní pasta

První odstraňovač škrábanců na displeji najdete ve své koupelně. Vezměte do ruky běžnou zubní pastu, nikoli gelovou, a naneste malé množství na vatový tampónek nebo čistý hadřík. Jemně třete postižené místo krouživými pohyby a poté odstraňte navlhčeným hadříkem.

Krémy na automobilový lak

Další možností je pořídit si krém na odstranění škrábanců z povrchu auta. Funguje skvěle i na displeje chytrých telefonů nebo tabletů. Opět stačí nanést trochu krému na čistou utěrku a krouživými pohyby třít obrazovku.

Brusný papír

Víme, že to zní děsivě a poněkud nelogicky, když jde o odstranění škrábanců z obrazovky, ale tajemstvím je použít ten nejjemnější brusný papír. Sice je tato metoda trochu riskantní, ale může vám skutečně pomoci. Pro jistotu zkuste jemný brusný papír na jiném, podobném povrchu jako je displej vašeho telefonu.

Jedlá soda

Jedlá soda je skvělým, cenově dostupným odstraňovačem škrábanců. Smíchejte dva díly jedlé sody s jedním dílem vody a vytvořte hustou pastu bez hrudek. Aplikujte na čistý hadřík a krouživými pohyby otřete obrazovku. Poté odstraňte zbytky pasty navlhčeným tampónkem. Stejným způsobem můžete použít i dětský pudr.

Rostlinný olej

Na skutečně malé, téměř neviditelné škrábance, je dobrý rostlinný olej. Funguje jako dočasné řešení, které vrátí displeji bývalý lesk.

Obrázky: Freepik