Nedokážete se přestat hrbit? Tyto cviky vám pomohou se správným držením těla, aniž byste si jej museli sami hlídat

Být neustále shrbený je jedna z věcí, o které ani nevíme, že ji děláme, dokud nás na ni někdo neupozorní. V podstatě pořád myslet na to, že máme držet rovná záda a navíc správný postoj ještě praktikovat, je pro nás velmi nepřirozené a nedokážeme na to myslet každý den, celý den. Naštěstí jsme ale našli některá cvičení, která mohou pomoci zlepšit držení těla a udržet páteř rovnou a zdravou.

Prodloužení jedné nohy

Ideální cvik pro trénink vašich základních svalů, aby se podíleli na stabilizaci pánve. Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a chodidly na podlaze. Ruce dejte za hlavu a mírně ji odlepte od země, jako kdybyste se připravovali na sedy lehy. Pomalu přitáhněte jedno koleno k hrudníku, zatímco druhou nohu držte nataženou a zvednutou tak, že bude uzavírat se zemí úhel o 45 stupních. Držte pevné břišní svaly a bedra na podlaze. Střídejte nohy.

Otevírání beder

Posaďte se na židli s nohama na podlaze a rovnými zády. Ruce sepněte za krkem tak, aby lokty byly blízko u sebe. Použijte svaly horní části zad ke zvedání hrudníku a loktů směrem ke stropu. V podstatě držíte spodní část zad rovně, ale páteř se snažíte prohnout k hrudníku.

Obrácené pokrčení ramen

Vhodné pro ty, kteří často pracují u stolu po celý den a trápí je ztuhlý krk a ramena. Můžete stát nebo i sedět ve vzpřímené poloze. Zvedněte obě ramena k uším a pokuste se je rolovat směrem dozadu a dolu.

Kobra

Lehněte si na břicho s dlaněmi v úrovni ramen opřených o zem. Jednu nohu pokrčte do strany do výšku boku a druhou pokrčte tak, že se pokusíte lýtkem dotknout hýždí. Opřete se o dlaně a zvedněte celý trup. Na zemi máte pouze pánev. Protáhněte se a ohlédněte. Vyměňte nohy a opakujte.

Jógové sedy lehy

Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a chodidly na podlaze. Zvedněte natažené ruce za hlavu a při zvedání trupu až ke kolenům ruce postupně zkřižte. Levou přes pravou a opačně. Jakmile budete nahoře, ruce opět zvedněte až nad hlavu a pomalu se vracejte obratel po obratli zpět zády na podlahu.

Jako při každém cvičení nezapomínejte poslouchat své tělo a nejdříve se poradit se svým lékařem.

Jak se vám dnešní článek líbil? Jak si hlídáte správné držení těla vy? Dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com