Co všechno dokáže syrová cibule s naší pokožkou? Zbaví nás zánětu a odstraní jizvy i vrásky

Cibule dokáže silně ovlivnit naši pokožku – podporuje regeneraci kožních buněk a aktivuje produkci kolagenu, který značně snižuje výskyt jizev a vrásek. Pro dosažení nejlepších výsledků byste měli cibulový obklad aplikovat alespoň jednou denně.

Cibulový obklad nebo maska

Cibuli můžete nanést na jizvy v čisté formě nebo použít v kombinaci s jakýmkoliv hydratačním krémem. Pokud máte citlivou pokožku, doporučujeme vám před procedurou provést test. Cibuli přiložte do vnitřního záhybu lokte a nechte 20 minut působit. Poté se podívejte na reakci pokožky na daném místě. Pokud se neprojevila žádná změna, můžete podstoupit cibulovou proceduru s několika přísadami.

Ingredience:

  • 1 cibule
  • Mořská nebo himalájská sůl
  • Nasekané ovesné vločky
  • Olej (olivový, kokosový nebo z lněného semínka)

Postup:

Z cibule vytvořte pyré. Vezměte jednu polévkovou lžíci pyré a přidejte lžičku himalájské nebo mořské soli a dobře promíchejte se lžící nasekaných ovesných vloček a lžičkou oleje. Aplikujte směs na očištěnou pokožku a nechte působit 20 minut. Používejte 1x denně, dokud nedosáhnete požadovaných výsledků. Poté opláchněte studenou vodou a namažte hydratačním krémem. Takto se rychle zbavíte vrásek, jizev, stařeckých skvrn i zánětu.

Znáte tento trik na odstranění jizev a vrásek? Nebo máte nějaké své metody? Dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun