Neinvazivní léčba syndromu karpálního tunelu pomocí babských metod a změny jídelníčku

Společně s rozvojem civilizace se objevují i nové nemoci jako důsledek změn životního stylu a práce. Například syndrom karpálního tunelu, v minulosti toto onemocnění postihovalo především hudebníky, dnes jím trpí kadeřnice, řidiči, manikérky a lidé, kteří celé dny pracují s počítačem. Syndrom karpálního tunelu je následkem neustále stejného, opakujícího se pohybu rukou.

Jak se syndrom karpálního tunelu projevuje?

Vyznačuje se hlavně silnou bolestí způsobenou tlakem na střední nerv umístěný v zápěstí. Bolest může být doprovázena i brněním, slabostí sevření a pocitem tepla. Rozšířit se může až k lokti.

Co dělat při prvních příznacích?

Jakmile se objeví první příznaky, musíte jednat. Jedině tak se vyhnete bolestivým operacím a rehabilitaci. Zápěstí můžete zafixovat speciální ortézou, která pomůže udržet správnou polohu kloubu. Provádějte cvičení, jako je obyčejné otáčení zápěstí na jednu a druhou stranu nebo mačkejte míček.

Obklad z domácí zázvorové masti

Zkusit můžete i domácí recept na zázvorovou mast. Smíchejte lžíci nastrouhaného zázvoru s několika kapkami eukalyptu a mátového oleje. Promíchejte a směs naneste na bolavé místo. Vmasírujte do pokožky jemnými, krouživými pohyby.

Domácí rozmarýnová mast

Ta je dobrá, jakmile se vyskytne otok. Povařte dvě větvičky rozmarýnu ve sklenici vody a po ochlazení tekutiny ponořte čistý kapesníček. Přiložte na oteklé zápěstí.

Strava je také důležitá

Možná se to nezdá, ale i při tomto onemocnění je vhodné dbát na správnou stravu. Měla by obsahovat potraviny, které podporují nervy a brání otokům. Přírodní pomerančová šťáva každé ráno na lačný žaludek dodá potřebné vitamíny a antioxidanty. Nebo lžíce lněného oleje. K tomu ještě hodně zelené zeleniny, která je nenahraditelným zdrojem vitamínů B, hnědou rýži, banány, brambory a kuřecí prsa.

Odpočívejte

A co je vůbec nejdůležitější? Dejte vašim zápěstím odpočinek. Po každé hodině práce si dejte pauzu, ale ne takovou, kdy vyměníte myš za telefon. Prostě odpočívejte.

Obrázky: Freepik