Několikaminutová obličejová cvičení pro vypnutou a mladistvou pleť

Bavíme-li se s někým o cvičení, obvykle zapomínáme na obličej. Přitom s ním se dá také krásně cvičit a posílit svaly tak, abyste vypadali o pár let mladší. Geny toho mohou ovlivnit spoustu, ale především my sami si musíme dát tu práci, pokud na našem těle chceme něco změnit. Pravidelné obličejové cvičení vám může pomoci vypnout pleť a udržet si mladiství vzhled po dlouhou dobu.

Výhody cvičení v obličeji

Stejně jako cvičení celého těla, i trénink obličeje dokáže změnit naši tvář k lepšímu.

  • Bude vypadat zdravější
  • Eliminuje se výskyt vrásek
  • Získáte pružnější pleť
  • Posílíte svaly

Kýchání

Začněte cvičením, které zahrnuje namáhání svalů ve střední části tváře. Zavřete ústa, kýchněte a znovu zavřete. Cítíte, jak se svaly napínají? Cvičení opakujte 15krát.

Pohyby čelistí

Sklopte koutky rtů co nejvíce dolů a soustřeďte se na krční svaly. Přesuňte čelist na jednu stranu a poté na druhou. Cvičení opakujte opět 15krát.

Kapřík

Každý ví, co se pod pojmem „udělej kapříka“ skrývá. Stiskněte rty co nejvíce k sobě, vyšpulte a vsajte obě tváře dovnitř. Kromě lícních svalů jsou také napnuté svaly v čelistech a na krku. Cvičení provádějte 15krát každých 10 vteřin.

Klaun

Toto cvičení je skvělé pro lidi s velkými a baculatými tvářemi. Otevřete ústa, jako byste chtěli vytvořit ten nejširší úsměv, jaký dovedete. Přitiskněte rty na zuby a prsty zasuňte do koutků rtů. Vytáhněte ještě více nahoru. Zůstaňte v této poloze po dobu 30 sekund.

Zavřené oči

Věřte nebo nevěřte, ale tento typ cvičení dokáže spalovat tuk na lícních kostech. Zavřete oči a vnímejte, jak pracují všechny svaly v obličeji. Pak zkuste 15krát zamrkat během 3 vteřin.

Zvedání brady

Natahování a zvedání brady nahoru slouží jako prevence před vznikem povislé kůže na krku a bradě. Položte si spodní ret na horní a zvedněte bradu co nejvýše. Opět opakujte 15krát.

Polibky

Představte si, jak Francouzi zdraví své přátele – vždy polibkem na obě tváře. Vyšpulte rty a pohybujte jimi střídavě doleva a doprava. Rty držte co nejvíce sevřené. Opakujte 15krát.

Protahování

Držte jazyk na horním patře a snažte se tentokrát držet bradu co nejvíce dole. Opět 15 krát.

Obrázky: Freepik