Přírodní antibiotika, na která nepotřebujete předpis

Antibiotika vyvinutá farmaceutickými společnostmi jsou nejčastěji předepisovanými léky. Kromě zničení nemocí ale mají na svědomí i rozhozené trávení a žaludeční funkce mnoha pacientů. Největší obavou je, že imunitní systém lidí, kteří užívají antibiotika, je slabší než kdy dříve. Proto není na škodu poohlédnout se po přírodních prostředcích, které jsou stejně účinné jako antibiotika, avšak se nemusíte bát žádných vedlejších účinků.

Česnek

Česnek se používá už tisíce let, uzdravuje a předchází různým chorobám. Obsahuje antibakteriální, antimikrobiální a antifungální látky. Je to silný antioxidant a nemusíte se obávat volných radikálů, které poškozují buňky, ani při pravidelné konzumaci. Česnek je také dobrým posilovačem imunity.

Koloidní stříbro

Jedná se v podstatě o rozpuštěné částice stříbra ve vodě, které mají antibiotické účinky a ničí škodlivé bakterie. Užívání koloidního stříbra může zničit bakterie bez rizika otravy. Vědci také zjistili, že koloidní stříbro může zabít řadu virů rezistentních na antibiotika jako je virus SARS nebo virus ptačí chřipky.

Oreganový olej

Oreganový olej velice dobře reguluje patogenní bakterie, neumožňuje jejich množení a zároveň je šetrný k dobrý bakteriím s pozitivními účinky. Obsahuje také antivirová a antifungální činidla. Oregano obsahuje derivát fenolu zvaný karvakrol, což je velmi dobrý přírodní dezinfekční prostředek.

Echinacea

Echinacea se běžně používá k čištění ran i proti nachlazení, protože dokáže zabít i extrémně nebezpečné bakterie stafylokoka.

Manukový med

Manukový med si poradí s mikroby způsobující choroby, ale je dobrý i proti masožravým bakteriím. Dokáže neutralizovat i ty nejodolnější bakterie. Jedná se o nejsilnější antivirový med na světě, který zvládne porazit jakákoli syntetická antibiotika.

Obrázky: Pixabay