Moč nemusí nutně končit v toaletě. Využít ji můžete v péči o pleť i při zažívacích problémech

O tom, co se děje na toaletě, se obecně málokdy mluví. Většinou se stydíme hovořit o našem vylučování a není se co divit. Veškeré odpadní látky jsou považovány za materiál, který má jít z těla pryč přímo do záchodu a je to. Ovšem na druhou stranu někteří lékaři s jistotou tvrdí, že moč opouštějící náš organismus vlastně vůbec nepatří do odpadu. Ve skutečnosti se jedná o účinný nástroj, který by stálo za to použít znovu i v jiných oblastech našeho života.

Dezinfikuje rány

Určitě jste to slyšeli mockrát. Nemáte-li k ošetření nic po ruce, tak počůrat. Moč dokáže oděrky i škrábance důkladně vyčistit a zároveň uklidnit bolest.

Vyživuje suchou pokožku

Moč je účinná i při lupénce nebo ekzémech, ale může posloužit i jako produkt pro péči o pleť, zvláště pro suchou. Pokožku jemně promněte čerstvou močí, nejlépe ji nechte chvíli působit na pokožce, poté pečlivě smyjte. Močovina v moči je jednou ze složek několika pleťových krémů a mastí díky svým zvláčňujícím vlastnostem, jež působí i proti svědění.

Má fungicidní účinky

Je zvláště efektivní v boji proti plísním na nohou. Nejlepší, co můžete udělat, je potřít postiženou oblast čerstvou močí těsně před spaním. Zabalte a nechte působit přes noc. Za několik dní se příznaky zmírní. V případě vážné plísňové infekce navštivte lékaře.

Šetrná k životnímu prostředí

Že by se ve sprše nemělo čůrat? Naopak. Ušetříte spoustu vody a zároveň spotřebujete méně toaletního papíru, čímž ochráníte stromy. Což znamená, že močení ve sprše je šetrné k životnímu prostředí.

Odstraňuje vrásky

Pokožka bude hedvábná, když bude tónována močí. Teorie žen z Dálného východu spočívá v tom, že moč lze použít dokonce jako sérum proti vráskám.

Problémy s trávením

Přívrženci alternativních terapií doporučují užívání moči při gastrointestinálních potížích, problémech s játry, přetížení kyselinou nebo poruchách žluči. Intenzita léčby závisí na závažnosti problému. Lékaři doporučují příležitostně 4 dávky denně.

Obrázky: Freepik