Nemuset celý týden vařit a přesto zhubnout? Stačí vám jeden den na přípravu a spousta rostlinných bílkovin

Jak prolomit začátek hubnutí pečlivě navrženým jídelníčkem, který maximalizuje spalování tuků těmi správnými potravinami. Klíčem je zapojit „neúčelové kalorie“, které naše tělo tak rychle nespálí jako vysoce zpracované potraviny nebo jednoduché sacharidy. A jaká je nabídka? Bílkoviny, zdravé tuky a vláknina. Všechny složky by měly být vyvážené, abychom se cítili spokojeně a zhubli nějaké to kilo. Ovšem to není všechno, je třeba ještě něco víc.

V čem spočívá celé tajemství

Tento dietní plán zahrnuje dvě důležitá slova – příprava jídla! Znamená to, že neděli prostě strávíte v kuchyni a připravíte si většinu toho, co budete potřebovat na následujících 7 dní.

Jakmile je čas na jídlo, otevřete ledničku a vezmete si připravenou krabičku na určitý den nebo ingredience na rychlý oběd či večeři. Celých 7 dní nebudete muset řešit otázku „Co budu dnes vařit?“ nebo „Mám čas vařit?“. Stačí jen jídlo ohřát, sníst a pozorovat získané výsledky.

Jaké jsou přínosy?

Za 21 dní se vaše tělo bude cítit vyváženě, protože strava by měla být založena na čistých potravinách a především rostlinných bílkovinách. Dvakrát týdně byste měli konzumovat živočišné bílkoviny, ale zbytek týdne byste si od nich měli vzít „dovolenou“. Když přecházíte ze stravy plné zpracovaných, vysoce tučných živočišných bílkovin na stravu zaměřenou na rostliny, snížíte příjem kalorií přirozeně. Je dokázáno, že odstranění masa prostřednictvím rostlinných bílkovin může snížit riziko vzniku rakoviny, cukrovky a srdečních chorob. Takže nejen zhubnete, ale zároveň uděláte něco pro své zdraví.

Kolik můžete zhubnout?

Záleží na tom, v jakém bodě začínáte. Lidé s vyšší hmotností zpravidla sníží váhu na začátku stravy jen proto, že sníží počet kalorií o větší množství, než jsou zvyklí. Což je logické, pokud například jíte 3 500 kalorií a najednou počet snížíte na 1 300, jedná se o mnohem větší změnu než u někoho, kdo zpravidla konzumuje 2 000 kalorií denně. Za 21 dní dietního plánu můžete shodit až 5 kilo, někomu se to ovšem může podařit již během prvního týdne.

zdroj: www.goodhousekeeping.com