Levné a efektivní cvičení s odporovou gumou

Cvičení s gumovou páskou jsou velmi jednoduchá a můžete je v podstatě dělat kdekoliv se vám líbí. Můžete díky nim dosáhnout skvělých výsledků a nemusíte si kupovat žádná drahá příslušenství, která naleznete zpravidla v posilovnách. Tento nástroj na cvičení vám pomůže rozvinout svaly pomocí síly odporu.

Na následujících obrázcích uvidíte 13 cviků.  Stačit vám může jen pár z nich, ale pro nejlepší účinek doporučujeme zkusit všechny.

Houpání nohou

Uvažte si gumu těsně nad kotníky a pohybujte nohou do stran, dopředu nebo i dozadu. Opakujte 10-15krát na každou nohu. Čím užší páska, tím bude cvik obtížnější.

Krok do strany

Pro úvodní pozici roznožte nohy na šířku ramen, pás těsně nad koleny. Nyní ukročte směrem do strany. Na každou nohu opakujte 10-15krát.

Dřepy

Ponechte pásku opět nad koleny jako u předchozího cviku a udělejte 15-20 pravidelných dřepů.

Výpady

Položte chodidlo na prostředek gumy a do každé ruky chytněte jeden konec. Nyní udělejte 10-15 výpadů na každou nohu.

Zdroj: brightside.me

Ve čtení článku pokračujte na další stránce

Kolena k hrudníku

Tento cvik je trochu obtížnější, ale je skvělý na nohy a břišní svaly. Opět nechte chodidlo uprostřed pásky, uchopte její konce, položte ruce na podlahu a zvedněte se do polohy prkna. Začněte přitahovat každé koleno k hrudníku 5-10krát.

Hmity nohou směrem nahoru

Vše ponechte stejné jako u předchozího cviku, jen se zvedněte na všechny čtyři končetiny stejně jako vidíte na obrázku. Zvedejte každou nohu 10-15krát. Cvičení je perfektní na hýždě.

Kolo

Lehněte si na záda a položte si lokty na podlahu. Pásku navlékněte přes obě chodidla a pohybujte se jako byste jezdili na kole po dobu 2-3 minut.

Zvedání pánve

Zůstaňte na zádech a gumu si povytáhněte těsně nad kolena. Zpevněte břišní svaly a zvedejte pánev. Jakmile budete nahoře, pokuste se kolena oddálit mírně od sebe a zase zpátky a dolů. Opakujte 20krát.

Cvičení na vnitřní stranu stehen

Skvělé cvičení na vnitřní stranu stehen. Lehněte si na bok, pásku nechte nad koleny. Horní nohu zvedejte tak, aby koleno směřovalo ke stropu. Opakujte na každou nohu 10-15krát.

Deltový cvik

Položte pásku na zem a chodidlo na její prostředek. Vezměte konce do každé ruky a přitahujte k hrudníku 15-20krát.

Bicepsy a tricepsy

Cvičení s gumovou pásku pomáhá na většinu svalů v rukou. Navlékněte je na obě zápěstí a zvedněte ruce nahoru. Poté roztahujte směrem do stran 10-15krát.

Cvičení na celé ruce

Několik dalších cvičení na ruce s gumovou páskou. Ruce můžete buď roztáhnout horizontálně nebo i vertikálně jak vidíte na obrázku. Opakujte 10-15krát.

Protažení

Dejte si ruce za záda, uchopte gumu za každý konec a nejdříve zdvihejte pravou ruku 10-15krát a poté levou.

zdroj: brightside.me