Nenuťte se do drastických diet s přísnými pravidly. Dieta známá jako “10 sklenic” vyčistí váš organismus a zároveň pomůže snížit hmotnost

Zkuste si položit základní otázku, co se stane s lidským tělem, nebude-li mít dostatek tekutin. Reakce bude okamžitá – metabolismus se zpomalí, tělo bude špatně přijímat živiny, střeva budou odmítat pracovat normálně a budete trpět stagnací. Dieta nazývaná „10 sklenic“ je způsobem, jak zhubnout, ale také, jak se donutit vypít potřebné množství vody za den. Nejdříve tato metoda nebyla považována za dietu, ale za způsob, jak zásobovat tělo vodou. Díky jejím výhodám je nakonec známá jako dieta na vodě.

Proč bychom měli pít dostatek vody během diety? Napíná a zaplňuje žaludek, takže při jídle máte pocit, že musíte sníst méně než obvykle, protože se rychleji cítíte sytí. A stejně jako každá jiná dieta, má i tato svá přísná pravidla:

  • Pijte minerální vodu bez plynů, která čistí a nasytí vaše tělo potřebnými stopovými prvky, jež mohou odstranit přebytečnou sůl.
  • Vypijte 2 sklenice vody 20 minut před jídlem a pak 2 hodiny po jídle.
  • Porce jídla by měly být o polovinu menší než obvykle, protože váš žaludek bude z jedné poloviny již zaplněn vodou.
  • Vytvořte si pravidelný plán jídelníčku, který vám bude připomínat, kdy je potřeba pít.
  • Během dne byste měli vypít 10 sklenic vody, které budou dohromady představovat asi tak 2 litry vody.
  • Při hubnutí je důležité vyvarovat se konzumaci mouky, uzeného masa, alkoholu, tuku, sladkostí a sycených nápojů.

Při konzumaci tak velkého množství vody budete schopni zlepšit svůj metabolismus a vhodněji využívat přijaté tuky, které se přestanou ukládat v tak velkém objemu. Bohužel, tento typ diety není vhodný pro ty, kteří mají problémy s ledvinami nebo trávicí soustavou. Metoda „10 sklenic“ opravdu funguje, ale pokud sami víte, že nejste schopni vypít takové množství vody za den, do ničeho se netlačte, protože věci fungují nejlépe, děláme-li je dobrovolně. Zkuste nejdříve trénovat. Stačí 2 – 3 dny, kdy si nastavíte určité množství tekutin, které je třeba vypít.

zdroj: sovkusom.ru