Neobvyklé způsoby, jak využít balzám na rty

Balzám na rty má v kabelce téměř každá žena a také docela velký počet mužů. Suché a rozpraskané rty totiž nejsou vůbec nic příjemného. Málokdo však tuší, že balzám na rty lze využít i mnoha jinými způsoby, než jen k ošetření úst. Přinášíme vám několik tipů na způsoby, kterými vám balzám na rty může usnadnit život a o kterých jste nejspíš dosud neměli nejmenší tušení.

Ochrana proti komárům

Bez ohledu na to, jaký druh repelentního přípravku proti hmyzu používáte, balzám na rty vám jeho účinek pomůže prodloužit. Repelenty je nejúčinnější nanášet na tepající oblasti, stejně jako parfémy. Ty před nanesením repelentu potřete tenkou vrstvou balzámu na rty, který vám pomůže zesílit a prodloužit jejich účinnost. Tento jednoduchý trik je obzvláště účinný, pokud k ochraně před hmyzem používáte éterické oleje.

Suchý nos

Pokožka v oblasti nosu je velmi citlivá a zároveň je permanentně vystavena všem vlivům počasí. Když pak navíc onemocníme rýmou, velmi snadno se tato citlivá oblast vysuší a rozpraská, což bývá velmi nepříjemné a bolestivé. Abyste těmto stavům předešli, jednoduše si pravidelně potřete oblast nosu balzámem na rty, který pokožku ochrání.

Hojení ran

Pokud máte na těle nějaké škrábance či oděrky, můžete urychlit jejich hojení použitím balzámu na rty. Ten pokožku zvlhčí a hydratuje a zároveň zabrání průniku nepřátelských bakterií a jiných mikroorganizmů do rány. Ta se tak bude hojit snáze a rychleji.

Odstranění řasenky z kůže pod očima

Pokud jste si, dámy, při líčení omylem nanesly řasenku i na kůži kolem očí, existuje snadný způsob, jak ji odtud odstranit. Naberte trochu balzámu na rty na vatovou tyčinku a s její pomocí pak řasenku snadno setřete. Kromě toho můžete tyčinku na rty použít jako skvělý podklad pod oční stíny, které díky tomu vydrží krásné mnohem déle.

Otlačené paty od bot

Koupili jste si nové boty a teď od nich máte odřenou patu? Ještě předtím, než vzniknou bolestivé puchýře, můžete styčný bod mezi pokožkou a botou namazat balzámem na rty, který pomůže snížit tření a tím i jeho bolestivé důsledky.

Obrázky: Pixabay