Neobyčejný dům, ve kterém se zastavil čas v 50. letech minulého století

Staré domy někdy bývají strašidelné, někdy těsně před rozpadnutím – a někdy obojí. To se však netýká domu jisté staré dámy, která svůj domov spravuje a zdobí celých sedmdesát dva let. Nyní, když oslavila své devadesáté šesté narozeniny a rozhodla se svůj dům prodat, protože se už nadále necítí být schopna se o svůj domov starat. Když ale přes práh překročili lidé z realitní kanceláře, nestíhali věřit vlastním očím. To, co žena vybudovala v na první pohled prostém domě, jim vzalo dech. A vám ho vezme také, podívejte se na fotografie!

Vyladěno do nejmenšího detailu

Zvenčí je to obyčejný dvoupatrový domek, jakých je v této čtvrti plno. K hlavnímu vchodu vedou nízké schody a úzká, nenápadná terasa. Fasáda ani nic z vnějšího uspořádání nenapovídá tomu, co lze od domu očekávat. Jakmile však projdete částečně prosklenými, bílými kazetovými dveřmi hlavního vchodu, zjistíte, že se nacházíte všude jinde, jen ne v obyčejném domě. Hned vstupní chodba totiž vypadá, jako byste vkročili do domu královské rodiny. A tento dojem sílí s každým dalším krokem do útrob domu.

Na stěnách jsou nádherné a složité válečkové malby v jemných pastelových barvách a každý prvek výbavy domu je mistrovský kousek. Ani botník nebo osvětlení, nic z toho není jen tak obyčejné. Když projdete dál, dostanete se do přijímací místnosti, která slouží jako obývací pokoj a je klenbou propojena s jídelním koutem. Veškeré zdejší vybavení je v luxusním viktoriánském stylu a v jemných pastelových barvách. Pozadu není ani koupelna se záchodem, která je sice co do výměry úzká, nicméně to nebránilo její majitelce vyzdobit ji jaksepatří.

Jako pro královskou rodinu

Pokud byste si však mysleli, že tento dům je určen jen pro klidné stařecké rozjímání, opak je pravdou. Při vybavování domu tato dáma počítala i s odpočinkovým salónkem, který je obložený světlým dřevem a vybaven je plnohodnotným a krásným barem. Je to prostor jako stvořený pro odpočinek po dlouhém a náročném pracovním dni.

Když naopak vystoupáte do patra, opět vás přivítá válečková malba, stejná jako ve vstupní chodbě, a doslova „princeznovský“ styl. Ložnice je jako z cukrkandlu a dětský pokojíček jako stvořený pro malou princeznu. Místo zbylo i na luxusní pracovnu zařízenou v podmanivých tónech fialové.

Tento dům je zkrátka výjimečný a doufáme, že jeho nastávající majitel se o něj bude starat se stejnou pečlivostí.

Obrázky:  Hgtv photo gallery