Neodbytná velryba donutila potápěčku vylézt z vody. Zachránila ji před smrtícím nebezpečím

Nan Hauser je zkušená bioložka, která se potápí s velrybami už více než 28 let. Tentokrát to bylo ale jiné. Při jednom z ponorů zažila šok. Poprvé jí šlo skutečně o život. Kdyby nebylo jednoho z největších mořských tvorů, možná by už nebyla mezi živými.

Nikdo netušil, co se děje

Když se jednoho dne Nan potápěla v jižním Pacifiku poblíž Cookových ostrovů, plavala společně s několika velrybami, zatímco její kamera vše natáčela. Nikdo netušil, co se vzápětí stane. Jeden z krásných tvorů neztrácel čas a plaval až k Nan. Velryba ji začala šťouchat svou bradou a tlamou. Dokonce zašla tak daleko, že Nan zkusila zakrýt svou ploutví. Pro velrybu to rozhodně nebylo normální chování.

Velryba byla neodbytná

Zvíře nenechalo Nan ani na chvíli na pokoji. Opakovaně se pokoušela od velryby oprostit, ale neměla šanci. Nakonec ji tvor vytlačil přímo na hladinu a snažil se ženu dostrkat až k její lodi. V tu chvíli Nan došlo, že se jí velryba snaží něco naznačit, ale nedokázala přijít na to, co se děje. Celá situace trvala asi 10 minut. V ten okamžik to Nan došlo.

Snažila se ji zachránit

Velryba se celou dobu snažila Nan zachránit před nebezpečím, které se skrývalo pod vodou. V jejich blízkosti plaval žralok, který si díky ochraně obřího tvora Nan ani nevšiml. Jakmile byla Nan v bezpečí na své lodi, nemohla se přestat smát. Velryba jí zachránila život.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: The Dodo