Zbarvení menstruace může mnohé napovědět o vašem zdraví

Menstruace je součástí života každé ženy, je to známka našeho zdraví a funkce ženských orgánů. Více než menstruace samotná je ale důležité její zbarvení. Diskuze o podobných věcech přestávají být takové tabu jako v minulosti a je to dobře. Malé pozorování někdy může odhalit velké potíže. Podívejte se na následující příklady, zdali se v nějakém nenajdete.

Narůžovělá barva

Narůžovělá barva může značit nízkou hladinu estrogenu ve vašem těle. Nejedná se o nic děsivého, obzvláště jste-li vášnivou sportovkyní, speciálně milovnicí běhání. Je dokázáno, že sportovkyním klesá díky jejich zvýšené aktivitě hladina estrogenu.

Skoro bezbarvá menstruace

Vodnatá menstruace, skoro až bezbarvá nebo hodně světle růžová, ukazuje buď nedostatek živin, nebo v horším případě rakovinu vaječníků. Ovšem nemusíte se děsit, rakovina vejcovodů zastupuje méně než 2% všech gynekologických problémů.

Tmavě hnědá barva

Tmavě hnědá nebo tmavě červená je pouze zbytkem vaší staré krve, která se vám usadila v děloze na delší dobu. Neví se sice, proč se tak stane, ale nejedná se o žádné potíže.

Hustá menstruace se sraženinami

Hustá menstruace s tmavě červenými sraženinami je opakem narůžovělé menstruace. Značí tedy vysokou hladinu estrogenu nebo nízkou hladinu progesteronu. Většinou to nic neznamená. Nicméně, pokud jsou sraženiny veliké a je jich hodně, může to znamenat hormonální nerovnováhu. Příčinou také můžou být fibroidy ve vaší děloze. Tak jako tak, tento případ by vás neměl nijak zvlášť děsit.

Šedo-načervenalá barva

Šedivá nebo šedo-načervenalá barva vaší menstruace může poukazovat na dvě věci. A sice, buď je známkou sexuálně přenosných infekcí, nebo pokud se vám stalo, že jste alespoň jednou menstruaci neměla, může se jednat o předčasný potrat.

Brusinkově červená barva

Gratulujeme. V takovém případě je vše naprosto v pořádku a tato barva je znakem zdravého stavu. Ale je třeba pamatovat na to, že co je normální pro jednoho, pro druhého tomu může být přesně naopak.

Oranžová

Stejně jako kombinace šedivé a červené může značit vzniklou infekci. Nicméně, tyto infekce bývají doprovázeny špatným zápachem a silnými bolestmi břicha.

zdroj: brightside.me