Nevýhody kapslí na praní a jak je správně používat

Kapsle na praní jsou mimořádně inovativní věcičkou, kterou prostě a jednoduše hodíte do bubnu pračky společně s prádlem, zapnete a je to. Zdá se, že tvůrci měli vše promyšlené a kapsle tak obsahují vše, co k praní potřebujete – gel, aviváž a ve vodě rozpustný obal. Ovšem i tak se najdou jisté nevýhody, které nás nutí zůstat u klasického gelu na praní nebo pracího prášku. Jednou z nich je omamná vůně, která vás doslova srazí na kolena.

Výbuch pěny

Někdy nestačí ani dvě máchání, aby se pěna odstranila. Když tedy otevřete dvířka pračky, vůně vás doslova srazí na kolena. Jedná se o tak silnou a rušivou vůni, která už má do příjemného pocitu hodně daleko. Silnější než parfém, tak se dají charakterizovat kapsle na praní. Uvolňovat ze sebe svěží vůni je jedna věc, ale způsobovat svému okolí bolest hlavy, to je věc druhá. Nemluvě o riziku alergické reakce.

Další nevýhodou jsou zbytky obalu, které se tak úplně nerozpustí a vám nezbývá nic jiného, než odstraňovat titěrné kousky společně s gelem z ručníků a dalších hrubých materiálů. Ani větší množství prádla v tomto ohledu nepomůže. Prádlo díky zbytkům gelu a obalu zůstane lepkavé a struktura tkaniny se změní.

Jak správně používat kapsle na praní?

Pokud jste doposud kapsle na praní ještě nevyzkoušeli a láká vás to, doporučujeme jednu věc. Před vložením do pračky ji rozpusťte ve sklenici s vodou a do bubnu s prádlem přidejte přesně polovinu. 

Nemůžeme říct, že by kapsle na praní nebyly vyloženě vhodné, ale připravte se na skutečně omamnou vůni, kterou již nedostanete jak ze své pračky, tak i z hlavy a nosu.

Obrázky: Pixabay