Než sáhnete po prášcích na bolest, zkuste nejdříve zázvor nebo chilli papričky

Člověk dnešní doby zpravidla reaguje na bolest užíváním léků. Bohužel, to zrovna není ta nejideálnější možnost pro naše tělo, jelikož všechny tablety obsahují syntetické látky cizí pro lidský organismus. Přesto, že pilulky účinně fungují na bolest, kdy přeruší nervová spojení mezi nervovými zakončeními a zdrojem bolesti, můžete s nepříjemnými a bolestivými pocity bojovat i pomocí přírodních prostředků. Zde jsou nejlepší přírodní léky proti bolesti.

Hřebíček

Hřebíček, stejně jako jiné byliny, se široce používá k léčbě různých nemocí – zmírňuje nevolnost, léčí nachlazení, bojuje proti bolesti hlavy a zubů a tlumí bolesti způsobené artritidou. Koření se často používá jako lokální lék proti bolesti.

Chilli papričky

Pálivé chilli papričky obsahují kapsaicin, látku, která snižuje intenzitu signálů bolesti. Je lepší používat kapsaicinové masti než papričky, ale pokud nemáte jinou možnost, rozdrťte malé množství papriček a aplikujte přímo na bolavé místo.

Kurkuma

Kurkumin je hlavní aktivní složkou kurkumy, která působí jako antioxidant. Žlutě zbarvené koření tlumí zánět a zlepšuje trávení. Ukázalo se dokonce, že dokáže bojovat i s rakovinou. Jelikož kurkuma zlepšuje krevní oběh a zkapalňuje krev, účinně ulevuje od bolestí hlavy.

Vrbová kůra

Vrbová kůra obsahuje salicin, látku, jež je také součástí aspirinu. Kdysi v dávných dobách lidé žvýkali vrbovou kůru, aby zmírnili bolest. Dnes ji můžete najít v podobě čaje. Ovšem je třeba dát si pozor, pokud trpíte nesnášenlivostí na aspirin. Stejné vedlejší účinky můžete pocítit i při konzumaci čaje z vrbové kůry – žaludeční nevolnost a zpomalenou funkci ledvin.

Zázvor

Analgetické vlastnosti zázvoru jsou vědecky prokázané. Zázvor obsahuje gingerol, který pomáhá při zmírnění různých typů bolestí, dokonce i artritidy. Jste-li žena a trápí vás každý měsíc menstruační bolesti, nejlepší, co pro sebe můžete udělat, je pít zázvorový čaj. A pokud jej obohatíte medem, účinek bude ještě výraznější. Zázvorová šťáva je také dobrá při tlumení bolesti žaludku způsobené špatným trávením.

Česnek

Česnek má protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci s artritidou a jinými bolestmi. Studie zjistily, že užívání česneku 2x denně po dobu 4 – 6 týdnů se rovná standardní léčbě revmatoidní artritidy. Zároveň se ukázalo, že je česnek zodpovědný za snížení lipidů, zhoustnutí krve a boj proti vysokému krevnímu tlaku a rakovině.