Nežádoucí chloupky na obličeji odstraníte osvědčenými domácími prostředky

I když vousy bývají typicky mužskou záležitostí, čas od času s růstem silnějšího ochlupení v obličeji bojují také ženy. Tělo i hormonální hladiny se totiž v průběhu času mění a vyvíjí a to může mít někdy za následek i zvýšený růst silnějšího, tmavšího a hustšího ochlupení na nežádoucích místech. Naštěstí však existují spolehlivé domácí prostředky, které vám pomohou se tohoto problému zbavit.

Ovesná pasta, med a citronová šťáva

Když smícháte výše zmíněné tři přísady, pravidelně tuto směs vtírejte do oblastí, kde vám raší nežádoucí ochlupení. Nechte ji působit 15 minut a pak ji omyjte teplou vodou. Když budete tuto kúru používat 2 až 3krát denně, do měsíce byste měli mít od problémů pokoj.

Cukr, voda a citronová šťáva

Možná už jste slyšeli o cukrové pastě. Tato metoda je velmi podobná voskovým proužkům. Ukázalo se však, že je mnohem méně bolestivá.

Mátový čaj

Nadměrný růst silných chloupků bývá často způsoben hormonálními změnami, konkrétněji pak přebytkem mužských hormonů. Hladinu hormonů můžete přitom vyrovnat různými přírodními prostředky. Ten nejsnazší a nejdostupnější je přitom obyčejný mátový čaj. Ten udrží vaše tělo v rovnováze a růst nežádoucích chloupků zastaví.

Levandule a olej z čajovníku

Dalším způsobem, jak si udržet hormonální rovnováhu, je smíchat jednu čajovou lžičku výluhu z levandulových květů s pěti kapkami tee trea oleje. Tuto směs pak pravidelně vtírejte do ochlupených částí a několik hodin ji nechte působit. Přebytečné chloupky zmizí a jejich další růst se zastaví.

Ječmenový peeling

Ječmen rozemelte na prášek a ten smíchejte se lžící mléka a jednou lžící šťávy z limetek. Touto směsí pak pravidelně jemně masírujte nevhodně ochlupené části. Nejenže tato směs zanechá vaši pokožku hebkou, svěží a krásnou, ale také odstraní nežádoucí chloupky.

Obrázky: Freepik