Varovné příznaky rakoviny tlustého střeva

Rakoviny přicházejí, když je nejméně očekáváme, protože často mají příznaky velmi podobné jiným nemocem. Rakovina tlustého střeva je jednou z nejčastějších příčin úmrtí,  jelikož její příznaky jsou podobné příznakům onemocnění, které si většinou lidé léči sami, bez pomoci léků na recept. Existuje však pět příznaků, na které byste měli dávat pozor.

Nadměrná ztráta hmotnosti

Hubnutí většina lidí vítá, ale pokud je náhlé a nečekané, měli byste zbystřit. Může být znamením nepříjemné nemoci.

Náhle jste v nedávné době zhubli? To může znamenat nástup rakoviny tlustého střeva. Nedělejte tu chybu, pokud se domníváte, že ztráta hmotnosti je výsledkem životosprávy, aniž byste navštívili svého lékaře.

Bolesti břicha a plynatost

Jakékoli ostré bolest z oblasti břicha, by měly být okamžitě vyšetřeny. Pokud se bolest nadále vyskytuje, navštivte, aby se ujistil, že to není známka rakoviny tlustého střeva. Je třeba pečlivě sledovat vzorky stolice. Krev ve stolici je zřejmým znamením rizika diagnózy rakoviny tlustého střeva.

Krev ve stolici

Krev ve stolici je častým znamením rakoviny tlustého střeva . Znamená, že nádor, který se nachází ve třevě  mohl byl roztrhán a vy ho poté vyloučíte pomocí stolice.

Anémie (chudokrevnost)

Anémie je jednou ze stěžejních věcí, při diagnóze rakoviny tlustého střeva. Anémie se obvykle projevuje řadou příznaků. Velkou pozornost musíme věnovat slabosti a palpitaci (nepravidelnému rytmu) srdce. Genetické faktory způsobující rakovinu tlustého střeva, se také mohou u různých osob lišit a měla by se jim věnovat pozornost.

Zácpa

Bloky v tlustém střevě nebo konečníku mohou ztěžovat průchodnost střeva. Vzhledem k tomu, že nádory rostou, mohou způsobit překážky v jedné části nebo v několika úsecích trávicího traktu a mohou způsobovat bolest. Pokud se u vás náhle nebo pravidelně objeví zácpa, poraďte se se svým lékařem.

Zdroj: viralnova.com