Pravidla zdravého životním stylu, která už dávno neplatí

O základech zdravého životního stylu se mluví neustále a nám dokáží uvíznout v hlavě a stát se obecnými pravdami. Jakmile se ručička na váze přehoupne přes limit, na který jsme zvyklí, tyto ustálené pravdy o zdravém životním stylu nám okamžitě vytanou na mysl. Věříme, že zpět do formy nám pomůže ranní běhání, pravidelná strava, vynechání sladkostí a pití vody. Ale opravdu to všechno funguje, jak si myslíme? Přinášíme vám 10 pravidel zdravého životního stylu, které se už dávno měly změnit.

Spát 8 hodin

Výzkum, který provedla Americká akademie spánkové medicíny, prokázal, že člověk potřebuje 7 hodin spánku, aby tělo pracovalo efektivně a bylo plné energie po celý den. Vaše tělo tentokrát potřebuje přes noc nabrat sílu a zotavit se.

Veliká snídaně

Bohatá snídaně a množství potravin, které ráno zkonzumujeme by vždy mělo záviset na individuálních a specifických potřebách těla každého člověka. Potraviny jsou hodnotné pouze tehdy, chcete-li je opravdu jíst. Proto, nejste-li zvyklí ráno hodně snídat a skoro nemůžete po ránu nic pozřít, nepřemáhejte se. Místo toho vypijte sklenici vody.

Ranní běhání

Běhání je stejně užitečné jak ráno, tak i večer. Takže pokud nemáte dostatek času nebo zájem běhat ráno, pak nemusíte. Kromě toho byste své tělo měli nechat se nejdříve pořádně probudit, než si zaběháte. Je lepší dát si snídani a počkat alespoň 40 minut než začnete s fyzickou aktivitou. V opačném případě byste mohli omdlít, trpět bolestí hlavy nebo mít nepravidelný srdeční tep.

Vynechání sladkostí

Konzumace sladkostí je ve skutečnosti velice dobrá pro naše tělo, protože obsahují glukózu, klíčový prvek pro správnou funkci mozku. Z toho důvodu byste neměli z vaší stravy úplně vyloučit sladké. Ovšem můžete se pokusit omezit množství cukru, které sníte. Například jezte přírodní jogurty, pijte teplé nápoje bez cukru, nebo jezte sušené ovoce místo cukrovinek.

Cvičit do vyčerpání

„Pokud vás druhý den po cvičení nebolí pořádně tělo, necvičili jste správně.“ Ve skutečnosti se svalová bolest objeví v případě příliš vysoké zátěže a napětí ve vašem těle. Bolest svalů může být také známkou poranění svalové tkáně. V tomto případě je lepší pozastavit váš trénink, dokud se plně nezotavíte.

Nepít vodu během jídla

Voda je důležitým prvkem pro dobrou funkci zažívacího systému. Pokud vaše tělo nepřijme dostatek vody, žaludek si ji vezme ze slin. Proto je pití vody dobré a nezbytné pro naše tělo. Pomůžete tak vašemu žaludku, aby lépe trávil a vstřebal jídlo.

 

Čištění zubů po každém jídle

Během dne konzumujeme mnoho kyselých potravin: citrónový čaj, okurky, salátové dresinky a tak podobně. Zbytky těchto kyselých potravin mohou pak poškozovat naši zubní sklovinu. Ovšem čištění zubů hned po jídle může toto poškození ještě zhoršit. Kromě toho časté čištění zubů může vést k bolesti a krvácení dásní. Nemusíte následovat každé nové pravidlo, které uslyšíte, stačí si čistit zuby klasicky každé ráno a večer.

Vypít 2 litry vody denně

Množství vody, kterou za den vypijete, by mělo odpovídat především vaší hmotnosti: 30 ml/1 kg. Měli byste také věnovat pozornost následujícím faktorům: počasí, vlhkosti a ztrátě vody během cvičení. Pokud jde o udržení rovnováhy ve vašem těle, můžete také pít čaj, kávu, džus nebo jiné tekutiny.

zdroj: brightside.me