Období hubnutí a diet je opět tady a v takovou chvíli bude vaším nejlepším přítelem a pomocníkem zelený čaj. Přečtěte si o jeho účincích při hubnutí

Čaj by se měl přestat považovat za běžný nápoj, hřející v zimě, osvěžující v létě. Ve skutečnosti se jedná o nápoj, který má pozitivní účinky na srdce, krevní cévy jsou po něm pružnější, bojuje proti volným radikálům, jež ničí buňky v našem těle a také pomáhá při hubnutí. Ovšem tyto výsledky nejsou příčinou jakéhokoliv čaje, ale především se jedná o zelený čaj.

Výhody zeleného čaje při hubnutí

Nespočet laboratorních studií dokázal, že zelený čaj je nezbytný pro naše zdraví a optimální váhu. Takže, kolik bychom měli zeleného čaje vypít, když se snažíme shodit pár kil navíc? Je dokázáno, že 3 šálky denně jsou ideální pro ztrátu 6 – 6,5 kg tuku za jeden rok bez cvičení. Svaly nebudou trpět, pouze tuk bude ustupovat. Pokud ovšem začnete i s fyzickým pohybem, váš výkon bude ještě lepší. Tři šálky zeleného čaje denně zvyšují spotřebu energie o 4,7%, což znamená, že i při minimální fyzické námaze spálíte mnohem více kalorií než obvykle.

Tajemství zeleného čaje

Složení zeleného čaje obsahuje katechiny, látky spolupracující s kofeinem, uvolňující obsah tukových buněk a směřující k produkci energie. V takový moment začne tělo používat tuk na výrobu energie. Nikoliv glukózu. Zelený čaj při hubnutí funguje lépe než čistý kofein. Tři šálky denně vám umožní zbavit se až 17,1 g tuku, takže během jednoho roku za 365 dní můžete shodit až 6,2 kg.

Jak pít zelený čaj

Nejlépe bude, když vypijete jeden šálek zeleného čaje ráno na prázdný žaludek, další 30 minut před obědem a poslední 30 minut před večeří. Chcete-li podpořit výsledky zeleného čaje, pořiďte si také rybí olej. Můžete jej zakoupit ve formě tobolek v lékárně. Zvýší biologickou dostupnost katechinů hned dvakrát.

Vždy volte listový zelený čaj bez přísad. Pijte jej pouze čerstvě uvařený bez přidání medu nebo cukru. Žádné sušenky nebo sladkosti, jen čistý teplý čaj.

Jak se vám dnešní článek líbil? Máte rádi zelený čaj a pijete jej pravidelně? Dejte nám vědět do komentářů a nezapomeňte sdílet článek mezi přáteli.

zdroj: sovkusom.ru