Oblečení a doplňky, které představují nebezpečí pro naše zdraví. Nosit byste je měli jen výjimečně

Napadlo vás někdy, že i oblečení nebo některé doplňky mohou být pro naše zdraví škodlivé? Věci, které nám zpravidla dodávají sebevědomí, zdůrazňují naši postavu a vyzdvihují naše přednosti, mohou být ale skutečnou hrozbou. Bohužel tomu tak opravdu je a nesprávně zvolené oblečení může představovat vážná zdravotní rizika.

Toxické, syntetické a vzduchotěsné látky

Umělé látky, jako je nylon, polyester a akryl, obsahují chemikálie, jež nám mohou hodně ublížit, a to od drobného podrážděni pokožky až po onemocnění ledvin a jater. Kromě toho jsou syntetické materiály obecně vzduchotěsné a vlhkost uvolňovaná naším tělem se stává ideálním prostředím pro rozvoj plísní a bakterií.

Příliš těsné džíny

Džíny, když dobře padnou, skutečně mohou vypadat svůdně a skvěle zdůrazňovat postavu. Příliš úzké modely však mohou vážně poškodit vaše zdraví tím, že tlačí na nervy a krevní cévy v nohou a narušují normální krevní oběh. Příliš těsný pas může vyvolat bolesti břicha.

Tenké punčocháče v chladném období

Noste tenké punčocháče při teplotách nad nulou, v opačném případě si můžete způsobit celou řadu onemocnění urogenitálního systému. Kromě toho může zúžení krevních cév vést k intoleranci nachlazení. V zimě je lepší zvolit silnější punčocháče a vlněné oblečení.

Příliš těsná podprsenka

Stejně jako u těsných džínů narušuje nadměrně těsná podprsenka krevní oběh. Nesprávně zvolený model navíc omezuje pohyblivost určitého segmentu páteře, což často vede k bolesti zad.

Vysoké podpatky

I když způsobují, že máte vizuálně štíhlejší a delší nohy, mohou způsobit otoky křečových žil. Kromě toho takové boty často zapříčiní deformaci kloubů. Nejlepší volbou jsou boty s nízkým podpatkem do 5 cm.

Obrázky: Freepik