Obličejová gymnastika – základní cviky, které vám v pohodlí domova pomohou zvýraznit tvář a napnout pleť

Celý kurz obličejové gymnastiky se skládá ze 13 cviků, my jsme si pro vás dnes připravili 3 nejhlavnější, které můžete provádět z pohodlí domova před televizí, zrcadlem, počítačem, je to absolutně jedno. Nejlepší na tom je, že i při běžných činnostech můžete udělat něco pro svůj obličej a zbavit se tak například druhé brady, unaveného vzhledu, vrásek, poruchy mazových žláz nebo povadlé kůže na krku. Všechny tyto problémy můžete vyřešit pomocí obličejové gymnastiky, díky které se napnou svaly a dokonce i zlepší metabolismus i tok krve. Výsledkem je pak krásná, pružná a zářivá pleť.

Jak začít?

Umyjte si důkladně ruce i pleť. Cviky jsou zaměřené na procvičování svalů kolem očí, nasolabiálních záhybů a kontur obličeje. První výsledky můžete vidět za 7 – 10 dní, pokud budete cvičit pravidelně. Zkuste si z obličejové gymnastiky vytvořit denní rituál, jako je například čištění zubů.

Lifting svalů kolem očí

Toto cvičení posiluje svaly kolem očí, obnovuje tón dolních a horních víček, zvyšuje průtok krve do očí a odolává blednutí. Co je tedy třeba udělat? Nejdříve umístěte ukazováčky na kořen nosu mezi obočí tak, aby se vzájemně dotýkaly. Palce ohněte a položte pod spodní víčka na vnější okraj oka tak, abyste se nehty dotýkaly pokožky. Zavřete oči a lehce vytahujte ukazováčky a palce směrem k uším. Hluboce dýchejte a abyste vynaložili ještě větší odpor, vystrčte obličej trochu dopředu a ramena zatáhněte dozadu. Počítejte do 40 a povolte.

Naplňte svou pokožku energií

Tímto cvikem stáhnete kontury obličeje, obnovíte svaly a zvýrazníte rysy. Otevřete ústa tak, aby horní ret zakrýval vrchní zuby a spodní ret zase dolní zuby. Napněte ústa a snažte se neusmívat. Aniž byste se dotýkali obličeje, začněte dělat krouživé pohyby od rohu rtů k lícním kostem. Cvičte, dokud nepocítíte pálení v koutcích pusy. Opakujte ještě 30x při počítání do 30.

Lifting koutků úst

Tímto cvikem opět pozvednete koutky úst, odstraníte záhyby nad horním rtem a kolem úst. Představte si, že vcucnete rty i s koutky úst do pusy tak, že se dotýkáte svých zubů. Umístěte ukazováčky na koutky úst a začněte je zvedat i s lehkým úsměvem. Nyní s nimi klesejte a poté je zvedněte, jako kdybyste byli v jednu chvíli šťastní a v další vteřině smutní. Ukazováčky pohybujte směrem od koutků. Takto pokračujte, dokud neucítíte pálení.

Jak se vám dnešní článek líbil? Vyzkoušíte dnešní cviky pro získání mladistvého vzhledu? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: interesno.fun