Ochrana proti hmyzu: Užívejte tento vitamín a komáři se vám vyhnou obloukem

Léto je v plném proudu a většina z nás si užívá vše, co teplé počasí nabízí – koupání, grilování, pikniky a procházky v přírodě. Ale i přes všechny krásy léta, může být toto roční období nepříjemné především kvůli množství hmyzu, který na nás útočí ze všech stran. Nejde pouze o to, že je otravný, ale může na nás přenášet spoustu nebezpečných nemocí. Například takoví komáři nás mohou nakazit malárií nebo žlutou zimnicí. Jak se těmto onemocněním vyhnout tedy tkví v odstranění komárů z našeho života účinně, bezpečně a rychle.

Jak zvítězit nad komáry jednou provždy

Pro odstranění komárů používá mnoho lidí spreje proti hmyzu. Ty ale obsahují nebezpečnou chemikálii zvanou diethyltoluamid, jež může vést k nepříjemným vedlejším účinkům. Zdravou, ale stejně účinnou alternativou, je užívání vitamínu B1 každý den.

Vitamín B1 jako zbraň proti hmyzu

Vitamín B1 neboli thiamin je účinnou zbraní proti komárům. Vědci se totiž domnívají, že je to z toho důvodu, že thiamin dokáže měnit pach potu, díky čemuž se nám komáři vyhnout. Doporučuje se užívat 25 – 50 mg thiaminu 3x denně. Můžete užívat doplňky stravy nebo konzumovat potraviny, které vitamín B1 obsahují přímo – fazole, zelí, slunečnicová semínka, květák a brokolice.

Obrázky: Pixabay