Od oltáře rovnou do vězení. Novomanželé porušili nařízení o karanténě

Nevěsta a ženich z Jižní Afriky byli zatčeni, když porušili pravidla karantény a pokračovali v ceremoniálu s více než 500 svatebčany. Věřte nebo ne, mezi zajištěnými osobami byl i pastor. 

Líbánky za mřížemi

Celá situace byla zachycena na video a sdílena na sociálních sítích, kde můžete vidět policisty s puškami, jak vstupují do altánů s několika svatebčany, včetně nevěsty, ženicha a pastora. Přesto, že můžeme cítit určitou lítost nad novomanželi, je třeba si připomenout, proč k celému incidentu vůbec došlo.

Jižní Afrika, která v té době měla 1 655 potvrzených případů infekce koronavirem, včetně 11 úmrtí, byla již druhý týden ve velice přísné karanténě, jež povolovala pouze základní pohyb. Dokonce byl zakázán prodej alkoholu i cigaret. Probíhající svatba tak porušila veškerá státní nařízení, tudíž novomanželé budou muset strávit své líbánky za přísných podmínek kauce.

Svatba nebyl jediný problém

Všichni zúčastnění byli obviněni z porušení nařízení o karanténě, zároveň šest lidí bylo přistiženo při prodeji alkoholu a sedm svatebčanů bylo ilegálních přistěhovalců.

I takové bizarní příběhy se v současné situaci dějí ve světě, ale zároveň nám připomínají, že určitá přísná nařízení zde nejsou pro nic za nic. 

Obrázky: Twitter/uMhlathuze