Odhalte potíže se zrakem z pohodlí domova. Zábavný optický klam s užitečným smyslem

Optický test se stal velmi rychle na internetu virálním, protože dokáže odhalit, jestli máte potíže se zrakem a pokud ano, tak o jaké se jedná. Optické iluze a testy mají obvykle za cíl jen pobavit uživatele, ale tento může odhalit i zdravotní problém, o kterém možná víte, ale možná také ne. Nejedná se přitom o nic těžkého. Jen se podíváte na obrázek a podle toho, jaké číslo vidíte, se dozvíte výsledek.

Pandemie Covidu-19

S příchodem pandemie lidé začali hledat novou zábavu a internet k tomu poskytuje skvělou příležitost. Proto se začaly objevovat nové výzvy a psychologické testy, které zaujaly a pobavily. Nyní se stala oblíbenou výzva, která odhalí problémy se zrakem. Podívejte se pozorně na obrázek a myslete na číslo, které uvidíte.

Jaké číslo vidíte?

Čísla jsou vyobrazena v malém měřítku a v tečkách, takže je každý může vidět trochu jinak. Většina lidí vidí jedno ze čtyř čísel: 3264, 3240, 1246 nebo 1240. Podle toho, které z nich vidíte vy, si můžete přiznat své potíže se zrakem a konečně se objednat ke specialistovi, který provede detailní vyšetření a sdělí vám konečnou diagnózu a její řešení.

Máte problémy se zrakem?

Vidíte číslo 3246? V tom případě můžete trpět astigmatismem. To znamená, že máte rozmazané vidění. Druhou možností je krátkozrakost, kdy vidíte dobře zblízka, ale ne z dálky. Pokud jste na obrázku viděli číslo 3240, může to být známkou astigmatismu v jednom z očí. V každém případě byste se měli nechat vyšetřit, protože možná budete potřebovat brýle na dálku nebo na blízko.

Vidíte-li číslo 1246, můžete trpět krátkozrakostí a mít potíže s ostrostí předmětů ve vaší blízkosti. A nakonec číslo 1240 je to nejlepší, které můžete vidět. Znamená totiž, že žádné problémy se zrakem nemáte a máte naprosto dokonalé vidění. Ať jste dopadli jakkoli, myslete vždy na to, že se jedná pouze o internetový test a pro přesnou diagnózu musíte navštívit odborníka.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: La100.cienradios.com