Opravu protékající toalety zvládnete sami. Volat instlatérauž nebude potřeba

V životě každého z nás jednou přijde chvíle, kdy budeme muset čelit problému s protékající toaletou. Většina z nás přece jen vůbec netuší, jak instalatérskou činnost vykonávat, ale věřte, že se může zdát složitější, než ve skutečnosti je. Opravit protékající záchod zvládnete i vy bez profesionální pomoci, budete-li se držet následujících kroků.

Jak zjistím, zdali je toaleta rozbitá?

To je celkem jednoduché, protože protékající záchod poznáte po sluchu. V podstatě, máte-li pocit, že vaše toaleta zní, jako by neustále splachovala, znamená to, že protéká. 

Jaký je první krok opravy?

Nejdříve je potřeba zkontrolovat splachovací ventil, který je umístěn uprostřed nádržky a je součástí přepouštěcí trubice, otvoru, kde voda putuje do toaletní mísy, jakmile spláchnete. Pokud záchod protéká, splachovací ventil by měl být spuštěn. V podstatě se nevrací zpět. V takovém případě je potřeba vyměnit plnicí zařízení a klapku.

Co je další krok?

Odeberte plnicí zařízení ze spodní části nádrže a nainstalujte novou. Klapka se dodává v různých velikostech, takže je dobré odmontovanou část vzít s sebou do obchodu, kde vám obsluha pomůže najít správnou velikost. Nainstalujte novou klapku stejně, jako jste původní odstranili. Možná se to nyní zdá jako nemožný úkol, ale věřte, jakmile si obsah nádrže prohlédnete, hned budete vědět, co dělat.

Obrázky: Freepik