Na náměstí se postavil osamělý muž a začal hrát na své violoncello. K úžasu diváků to byl jen začátek velkolepého vystoupení

Laskavá gesta se dnes bohužel již příliš ve společnosti nevidí a jsou velmi vzácná. Lidé, kteří dokáží pro cizí udělat něco jiného, jsou velmi speciální. V dnešním příběhu se jedná o malou dívku, která dala peníze do klobouku muži, který hrál na náměstí na violoncello.

V dnešní době jsou všichni neustále přilepení k telefonům

Proto není divu, že vznikají zajímavé projekty, které mají cizince na ulici překvapit a chytit za srdce. Jedině tak si lidé často uvědomí, že potřebujeme kontakt se skutečnými lidmi a nejen telefony. Jedině velké gesto nebo show je přesvědčí, aby se zapojili do společnosti a zvedli hlavu od displeje. Někdy je toto překvapení krásnější, než by kdokoli očekával.

Jediný hudebník na náměstí

Ve španělském městě Sabadell se na náměstí postavil osamělý muž v obleku a začal hrát na své violoncello. Nic netušící dav se kolem něj shromáždil a sledovat jeho hru. Jako první k němu přišla mladá dívka a vhodila muži minci do klobouku jako poděkování za krásnou hru. Jakmile začal hrát Beethovenovu „Ódu na radost“, pozorovala ho s úžasem.

Po chvilce se davem prodrala žena a připojila se

Kolemjdoucí se s překvapením zastavili a sledovali, jak dvojice dokonale spojila zvuk dohromady a jak nádherně jejich hra zní. Nikdo ovšem nemohl očekávat, co se stalo během následujících několika minut. Lidé, kteří na náměstí byli, to zajisté nezapomenou do konce svých životů.

Nádherná scéna jako z filmu

Na náměstí během chvilky přišlo mnoho dalších hudebníků, každý se svým nástrojem. Vše od hráčů na dechové nástroje, houslisty až po bubny. Během několika chvil se na náměstí poskládat orchestr složený ze 100 lidí.  Hudebníci pocházeli ze sborů Lieder, Amics de l’Ópera, Vallès Symphony Orchestra a Coral Belles Arts.

Někteří lidé jen tiše poslouchali, jiní se s radostí přidali a zpívali s nimi

Lidé pochopitelně ihned vytáhli telefony a začali natáčet. Nakonec přišel i dirigent, který celý orchestr provedl nádhernou a slavnou písní od Beethovena. Ke konci se také ozval sbor hlasů, který začal zpívat „Ódu na radost“, která pochází z Beethovenovy Symfonie č. 9.

Úvodní obrázek: Iulian Ursachi / Shutterstock, Zdroj: Shareably.net