Milovaný manžel náhle zemřel na infarkt. 14 měsíců po smrti se stal zázrak a vdova mu splnila největší přání

Ztratit člověka, který je vašemu srdci skutečně blízko, není vůbec jednoduché. Nezáleží přitom na tom, o koho se jedná. Ztráta rodičů, dítěte nebo partnera je strašnou záležitostí, se kterou se každý vyrovnává svým způsobem a každý potřebuje jinou dobu na zahojení všech ran. Dnešní příběh je o ženě, která nečekaně ztratila manžela, který zemřel na infarkt.

Umělé oplodnění

Tento pár se pokoušel o dítě již nějakou dobu, ale bohužel jim nebylo přáno. Lékaři jim po nějaké době řekli, že mohou otěhotnět pouze prostřednictvím IVF (in vitro fertilization, neboli umělé oplodnění). Bohužel v USA hodně vzrostly náklady na tuto proceduru, a proto se rozhodli cestovat do Barbadoského centra plodnosti, kde si nechali vajíčka připravit a odevzdali také sperma.

Velké štěstí vystřídala tragédie

Manželé se vzali v roce 2018 a první odběr vajíček podstoupili v prosinci 2019. Tehdy zjistili, že se bude jednat o chlapce. „V prvním kole jsme skončili s jedním geneticky normálním embryem a ukázalo se, že je to Hayes,“ Scott bohužel  nemohl doprovodit svou manželku, protože neměl dost dní dovolené, a proto s ní jela její matka. Proces byl úspěšně dokončen podle plánu a Sarah přiletěla zpět domů. Letěla do Oklahomy přes Toronto, kde se dozvěděla zdrcující zprávy. „Když jsem přistála v Torontu a konečně se připojila k WiFi, můj telefon se zbláznil,“ řekla Sarah.

Děsivá chvíle jejího života

„Dostala jsem spoustu textových zpráv. Od jednoho ze Scottových spolupracovníků jsem se dozvěděla, že se všichni shromáždili, aby se modlili za Scotta. Zavolala jsem jeho matce a ona mi řekla, že dostal infarkt a byl převezen na intenzivní péči a že se neprobral k vědomí.“ Jakmile přiletěla do Oklahomy, vyrazila ihned do nemocnice. Nemohla uvěřit, že její zdravý manžel měl infarkt a myslela si, že bude v pořádku. Bohužel pro ní lékaři neměli dobré zprávy.

Velké rozhodnutí

Sarah se rozhodla, že chce darovat jeho orgány a vyplnila potřebné papíry. Dne 21. února měl pohřeb. Byla to nejtěžší věc, jakou kdy musela udělat. Scott daroval játra a ledviny, čímž zachránil život tří lidí. Asi šest měsíců po jeho smrti se Sarah rozhodla pro přenos embryí do jejího těla. O týden později zjistila, že je těhotná.

Mít rodinu byl jejich největší sen

„Podle mého názoru máme tato dvě embrya, která již byla vytvořena a jsou to naše děti. Pro mě nebyla jiná možnost. Jsou to naše děti.“ Dne 3. května porodila zdravého chlapce jménem Hayes. Chovat ho v náručí pro ni bylo lékem a v mnoha ohledech uzdravit její srdce po smrti manžela. „Je to hořkosladké, protože vím, že Scott by do něj byl šíleně zamilovaný a je těžké projít těmito věcmi bez něj. Určitě v něm vidím Scotta,“ říká Sarah, která je vděčná za svého malého chlapce. Hayes pro ni bude vždy vzpomínkou na jejího manžela a důvodem, proč každé ráno vstát z postele.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Nieuwsfeitje.nl