Originální způsoby využití korkových špuntů od vína

Korek je velmi zajímavý materiál. Dobře se zpracovává, je pevný a zároveň lehký. A pro milovníky dobrého vína je i velmi snadno k dostání. Na internetu i v nejrůznějších hobby magazínech se dosud objevily desítky, ba možná dokonce stovky způsobů, jak více či méně jednoduše korkové špunty využít a vyrobit z nich nejen originální dekorace, ale i praktické předměty, které vám usnadní každodenní fungování v životě. Abychom vás inspirovali ve vašem kreativním tvoření, přinášíme vám několik tipů, jak korkové válečky využít.

Korkové špunty mohou být velmi praktické

Člověk by možná neřekl, kolik praktických věcí lze z korkové zátky vyrobit. Tak třeba:

  • Odpuzovač octomilek – když korek vložíte do mísy s ovocem, udržíte tím octomilky v uctivé vzdálenosti. Proč to funguje? Kdoví! Ale funguje to.
  • Uzávěr plastových sáčků – máte načatý sáček s rýží, těstovinami nebo s čímkoliv jiným a nevíte, jak ho snadno a efektivně uzavřít? Vykrojte do špuntu úzkou škvírku a použijte ho jako univerzální kolíček. Ve skutečnosti funguje i na prádlo.
  • Podložka pod nohy židlí a nábytku – stojí váš nábytek na dřevěné, dlážděné či plovoucí podlaze a klouže a vrže? Můžete z korku vykrojit tenké disky, jimiž nohy podlepíte a nejenže už nebudou vrzat, ale už ani neuklouznou.
  • Stojánek na mobil – ze dvou vyříznutých a slepených korkových špuntů si můžete vytvořit perfektní jednoduchý stojánek na svůj mobilní telefon. Tak už ho nebudete muset držet v ruce, když budete chtít třeba koukat na film.
  • Karnevalové líčidlo – korkový špunt opálený nad ohněm může velmi dobře posloužit jako černidlo na obličej, třeba na karnevalový rej.
  • Žáruvzdorná podložka pod hrnce – nakrájejte špunty na stejně silná kolečka, která navzájem propojte lepidlem, případně je prošijte pevnou nití do nějakého plošného útvaru, třeba do kruhu, čtverce nebo pětiúhelníku a ten použijte jako estetickou podložku pod horké hrnce.
  • Úchytky na šuplíky a skříňky – korkové válečky působí esteticky jako vintage úchytky k šuplíkům nebo kuchyňským skříňkám. Pokud se vám ty staré utrhaly, prostě namísto nich na každý šroube našroubujte korek. Nebojte, drží dobře a vypadají pěkně.

Obrázky: Pixabay