Příznaky rakoviny kůže, které nejsou vidět pouhým okem

Když si představíme rakovinu kůži, okamžitě nám přijdou na mysl vystouplé pihy a bradavičky, které se postupem času zvětšují a mění svůj tvar i barvu. V některých případech ale není nemoc tak zjevná. Existuje celá řada příznaků, jež nás chtějí upozornit na rozvoj rakoviny kůže, ale nejsou viditelné pouhým okem.

Podkožní uzliny

Jsou primárně hmatatelné kolem krku, podpaží, kolen a třísel, ale nemusí být vidět. To naznačuje, že rakovina se rozšířila do lymfatických uzlin. Je tedy možné, že nemoc už je v takovém stádiu, kdy netvoří změny na kůži, ale vytváří metastáze uvnitř těla.

Bolavé klouby

Rakovinou kůže mohou být napadeny nejen lymfatické uzliny, ale také kosterní systém. V takovém případě můžete pociťovat bolest kostí i kloubů. 

Potíže s dýcháním

Rakovinou kůže mohou být ovlivněny také plíce a může se objevit dušnost, kašel nebo dušení. K tomu dochází, jakmile melanom vytvoří metastáze na plicích.

Bolesti břicha a křeče v břiše

Pokud jsou zároveň postižena i játra, můžete cítit bolest na pravé straně břicha. Kromě toho vás budou provázet křeče, průjem, zvracení nebo zácpa.

Rozmazané vidění

Melanom je druh nádoru, který napadá i buňky tvořící pigment. Nacházejí se nejen v kůži, ale také v našich očích. Degenerace těchto buněk v rámci rakoviny kůže může být spojena s rozmazaným viděním.

Obrázky: Freepik