Ošetření podrážděné pokožku bez drahé chemie. Zubní pasta a okurka jsou ty správné zbraně

Podráždění pokožky je nejen ošklivé na pohled, ale především způsobuje nepohodlí a nepříjemné pocity. U některých se může vyskytnout po holení, během pocení, po vystavení slunečním paprskům, kvůli hormonálním změnám, infekcím, po konzumaci některých jídel nebo léků či po kousnutí určitým druhem hmyzu. Vyrážka se v podstatě může objevit kdekoli na těle, základem ale je neškrábat ji. Rovněž postiženou oblast nezakrývejte obvazy a nepoužívejte žádné oleje. Situace by se mohla akorát zhoršit. Místo toho zkuste následující zaručené triky, jak podrážděnou pokožkou zklidnit.

Zubní pasta

Zubní pasta pro citlivé zuby je pro vás v takovou chvíli nejlepší první pomocí. Trik nejdříve vyzkoušejte na zdravou pokožku, naneste malé množství pasty a počkejte 5 – 10 minut. Poté opláchněte. Pokud nedojde k nepříznivým účinkům, můžete pastu použít k léčbě podrážděné pokožky. Zubní pasta má uklidňující vlastnosti a odstraňuje pigmentové skvrny po vystavení přímému slunečnímu světlu. Po 5 minutách pastu opláchněte a použijte hydratační krém. Pastu nepoužívejte jen tehdy, jedná-li se o podráždění kůže po holení.

Bylinky

Heřmánek, máta a jiné bylinky vsypte do vroucí vody. Po vystydnutí odvar aplikujte na gázu a použijte k uklidnění a očištění podrážděné pokožky. Nejlépe v kombinaci s ledem. Nechte působit 15 – 20 minut.

Salátová okurka

Okurka je uklidňující, zvlhčující a revitalizační činidlo používané především v kosmetice. Pokud je pokožka podrážděná zejména na obličeji, přiložte plátky okurky a nechte působit po dobu 20 minut. Pleť se nejen zklidní, ale také zvlhčí. Rovněž můžete nakrájenou okurku společně s vodou zmrazit a použít k uklidnění pokožky po holení.

Takové jednoduché triky vám mohou pomoci ke zklidnění podrážděné pokožky, abyste se cítili lépe. Pokud se vám líbily, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.