Osvědčená metoda sportovců, jak okamžitě odstranit akutní bolest kloubů

Artritické či revmatoidní bolesti kloubů trápí nejednoho z nás. Zatímco dříve byly tyto obtíže přičítány vyššímu věku, dnes už není výjimkou, kdy se kloubní zánětlivé potíže objevují i u osob pod třicet let věku. Na vině může být i nadměrné sportovní zatížení, s nímž se potýkají zejména běžci, fotbalisté a další sportovci. Ti také vyvinuli osvědčený způsob, jak se bolesti artritických kloubů rychle a účinně zbavit. Potřebovat k tomu přitom nebudete nic výjimečného, stačit bude zelí, tvaroh nebo hořčice.

Tvarohové obklady

Tvaroh je bohatý zdroj bílkovin, vápníku a dalších druhů minerálů, zejména pak kasein a kyselinu mléčnou, které jsou schopné se vsakovat do těla přes kůži a tlumit zánětlivé procesy i odstraňovat bolest.

Pro použití této domácí medicíny zabalte tvaroh do gázy, zahřejte ho na pokojovou teplotu a přiložte ho na bolavé místo. Na obsahu tuku v tvarohu v tomto případě naprosto nezáleží.

Zelné listy

Čerstvé hlávkové zelí je proslulé svým bohatým obsahem vitaminů, minerálů a dalších léčivých látek, které až neuvěřitelně přispívají zdraví našeho organismu. Flavonoidy a glykosidy, které tato brukvovitá zelenina obsahuje, mají protizánětlivé účinky a zlepšují krevní oběh. Obklady z čerstvých zelných listů jsou proto ideální a velmi efektivní pro zmírnění obtíží spojených s osteoartrózou. Podle jisté studie je dokonce zelný obklad stejně účinný, jako podobně působící gely nebo krémy proti bolesti z lékárny.

Abyste vytvořili zelný obklad, oddělte z hlávky několik listů a trochu je potlučte paličkou na maso nebo válečkem, abyste narušili jejich povrch a listy pustily šťávu. Listy pak přiložte na bolavý kloub a zafixujte je elastickým obvazem. Nechte obklad působit několik hodin, ideálně přes noc.

Hořčičný krém

Semínka hořčice obsahují látky, které dokážou zmírnit bolest a podpořit krevní oběh. Jsou proto ideální přísadou do krému, který můžete pravidelně aplikovat na své bolavé klouby.

Stačí mlýnkem rozemlít či jinak rozdrtit hořčičná semínka a vmíchat prášek do rozpuštěného přírodního včelího vosku. Takto připravený krém pak nanášejte jako první pomoc na bolestivá místa.

Obrázky: Pixabay