Osvoboďte domácnost od negativní energie pomocí krystalů a očišťujících rituálů

Ne každý dům je spojen s útulným a bezpečným místem k životu. Někdy po překročení prahu budovy můžete ve vzduchu cítit zvláštní energii, která má negativní dopad na všechny členy domácnosti. Nemůžete to vidět, ale rozhodně to můžete cítit. Špatná energie může vyvolat častější hádky, smůlu, neúspěchy i podivné nehody či nevysvětlitelné jevy. Někdy při návratu domů máte pocit, že jste ztratili sílu, motivaci a začne vás bolet hlava. V takových případech stojí za to vyčistit dům nebo byt od všeho špatného. Možná se u vás kdysi dávno stala tragická událost a prostor je stále naplněn negativní energií. Jak a čím se jí konečně zbavit?

Pečlivý úklid

Nejprve si dejte do pořádku všechny své věci a zvažte, zdali si doma neschraňujete předměty, které už dávno nepotřebujete. Mohou to být nevyužité dárky, pohlednice nebo různé obrázky či figurky, s kterými si už nějakou dobu nehrajete ani vy ani vaše děti. Bude také potřeba vyčistit prostory, kterým se při běžném úklidu nevěnujete, mohou v nich být zatoulané nežádoucí drobnosti. Ujistěte se, že nejste sběrateli příliš mnoha suvenýrů z minulosti, nejlépe uděláte, když vezmete do ruky každou položku zvlášť a přiřadíte ji na hromádku – na prodej, na rozdání, na vyhození.

Pozitivní ilustrace a suvenýry

To, čím se obklopujeme, má na nás obrovský dopad, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Každý zvuk, slovo, obraz, dekorace jsou zaznamenány hluboko v našem podvědomí. Pokud chcete napravit energii ve vašem domě, začněte nejprve s tím, co se nachází ve vaší bezprostřední blízkosti. Rozhlédněte se po místnosti a zjistěte, zda jsou na stěnách obrázky s pozitivním poselstvím.

Krystaly

Při očistných rituálech nesmíte zapomenout na magickou moc drahých kamenů. Stojí za to přečíst si o síle každého z nich, podle toho, co v danou chvíli potřebujete nejvíce. Černý turmalín například neutralizuje negativní energii přicházející z předmětů a lidí a chrání před škodlivými účinky elektronických zařízení. Orgonit napraví a uklidní atmosféru v domě, skalní křišťál, malachit a tygří oko mají také zvláštní čisticí sílu. Použijte je dle vlastní intuice.

Obrázky: Pixabay