Jedinečný vztah otce, dcery a hudby. Muž zaznamenával jejich neuvěřitelně silné pouto po dobu pěti let

Paul Barton je fantastický pianista a úžasný otec. Svou dceru Emilii velmi miluje. Když se Emilie narodila, Paul se rozhodl zaznamenat jejich první společné měsíce. Celá rodina bydlí v Yorkshire v Anglii a jsou velmi šťastní. Paul rád hraje na klavír a zdá se, že jeho dcera Emilie to cítí stejně. Je patrné, že si hudbu užívala i jako malé miminko, které ještě nedokáže nic jiného, než se do rytmu pohybovat a usmívat se.

Vztah postavený na lásce a hudbě

Paul nevynechá jedinou možnost, kdy může trávit čas se svou dcerou a u toho hrát na klavír. A to i tehdy, když batole drží jednou rukou a druhou tančí po klávesách klavíru. Emilie zbožňuje, když Paul hraje a nejsnadněji se jí usíná právě při poslechu jeho hudby. Jeho prsty na klávesnici dokážou vykouzlit uklidňující ukolébavku, která ji příjemně ukonejší ke spánku. Jak Emílie roste, stále více se snaží zapojovat a doslova hltá každý tón, který její otec dokáže na klavíru vykouzlit.

První krůčky s hudbou

Emílie postupně rostla s hudbou svého otce a dnes už jí je 5 let. Klavír miluje a pomalu se učí na něm i sama hrát. Naučila se zpívat a otce ráda doprovází při hře na piano. Spolu tvoří dokonalé hudební duo a je jasné, že Emílie bude také jednou velmi dobrou klavíristkou. Už nyní začíná s tréninkem, ale především má dokonalý hudební sluch, který se jen tak nevidí. Je to pravděpodobně také proto, že byla od mala vystavena velice kvalitní hudbě a naučila se pečlivě rozlišovat jednotlivé tóny, aniž by je uměla zapsat nebo vnímat jinými smysly. Její sluch je proto vytříbený a skutečně jedinečný.

Dětem velmi prospívá, pokud jsou od mládí vystaveny hudbě

Naučí se ji lépe vnímat a obvykle na ně působí uklidňujícím dojmem. Navíc jim to může položit velmi dobrý základ do života v podobě dobrého hudebního sluchu. Nejlepší virtuosi světa koneckonců často vyrůstali obklopeni hudbou a na jejich další životní cestě to bylo skutečně poznat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Madlyodd.com